A
A
C

Aktualności

13 piątek dla Kopernika niepechowy!

13 piątek dla Kopernika niepechowy!

16 października 2017 22:27

Uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 10 odwiedzili „Szkołę życia” w Kętach. Wolontariusze z opiekunami przynieśli podopiecznym  Domu wspólne czytanie, rozmowę, zabawę, a przede wszystkim SERCE.

„Różowa sobota”

„Różowa sobota”

16 października 2017 22:04
W dniu 14 października 2017 roku w Przychodni w Kętach kobiety mogły spotkać się z lekarzami onkologami, wykonać badanie USG, nauczyć się badać piersi.

„Ślubujemy!”

„Ślubujemy!”

15 października 2017 23:28

Uroczystości dodają blasku naszej codzienności szkolnej. W Koperniku jedną z najważniejszych uroczystości jest ślubowanie klas  pierwszych.

Kopernik lubi angielski

Kopernik lubi angielski

13 października 2017 20:51

Dnia 10 października 2017 r., jak co roku, uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach, obejrzeli spektakl angielskiego teatru The British Theatre w krakowskim teatrze Variette.

Uczniowie Kopernika na Targach

Uczniowie Kopernika na Targach

13 października 2017 01:19

5 października 2017 mechanicy z klasy IBC, IIBC i IIIHC technikum Powiatowego Zespołu Numer 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w  Kętach wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Sosnowca – na Międzynarodowe Targi  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX .

Wycieczka do Zakopanego

Wycieczka do Zakopanego

9 października 2017 18:23

„W dniu 29 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Zakopanego, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Uczniowie klas maturalnych z wizytą na ATH w Bielsku- Białej

Uczniowie klas maturalnych z wizytą na ATH w Bielsku- Białej

5 października 2017 14:26

W ramach współpracy z Akademią Techniczno – Humanistyczną  w Bielsku Białej, uczniowie klas maturalnych naszej Szkoły wzięli udział w Dniach Otwartych Uczelni.

Dnia 25 września 2017  uczniowie zostali powitani przez  dr hab. Inż. Jacka Nowakowskiego, prof. ATH,  Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki.

W dalszej części spotkania Dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki promował wydziały uczelni i możliwości podjęcia kształcenia na poszczególnych kierunkach.

Przyszli  studenci mogli wysłuchać ciekawego wykładu  „110 lat lotnictwa – dalej, szybciej, wyżej…„ przeprowadzonego przez dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego, prof. ATH.

Po części wstępnej absolwenci wzięli udział w warsztatach:

  • Projektowanie procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.
  • Wirtualna „aleja gwiazd”: zeskanuj swoją dłoń.
  • Obrabiarka CNC plus robot, czyli… nowoczesne wytwarzanie.
  • Roboty edukacyjne Makeblock Airblock.
  • Platforma Arduino jako wstęp do Internetu Rzeczy.
  • Kamera termowizyjna, jako nowoczesne uniwersalne narzędzie diagnostyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa Techniczna oraz możliwość wzięcia udziału w jeździe testowej Alfa Romeo z silnikiem o mocy 550 KM (dla odważnych). Oczywiście był czas na odpoczynek i „studencką grochówkę”. Zainteresowani uczniowie  na pewno skorzystali z wykładów, w których mieli okazję uczestniczyć dzięki współpracy ATH z PZNr10SME. Poprzez poznanie nowych dla wielu  z nich zagadnień docenili,  jak potężnym narzędziem jest wiedza. Dziękujemy władzom Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku Białej za zaproszenie.

Więcej na stronie: http://www.wbmii.ath.bielsko.pl/

 

A. Rodak

Strona 1 z 712345...Ostatnia »