A
A

Aktualności

Wyjazdowe warsztaty w Suchej Beskidzkiej dla obszaru TURYSTYKA MChE

Wyjazdowe warsztaty w Suchej Beskidzkiej dla obszaru TURYSTYKA MChE

1 grudnia 2021 18:45

Po przerwie spowodowanej pandemią, Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna zorganizował wyjazdowe naukowe warsztaty weekendowe do Suchej Beskidzkiej dla obszaru TURYSTYKA. Naukowe warsztaty weekendowe to jedna z form wsparcia realizowana w ramach komponentu zawodowego MChE  „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, zakładająca udział uczniów w zajęciach/ćwiczeniach/wykładach organizowanych bezpośrednio na uczelni odpowiedzialnej za dany obszar tematyczny. W ramach projektu uczniowie korzystali z przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia oraz wycieczki krajoznawczej.

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Wiem  wszystko o Patronie Szkoły”

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Wiem wszystko o Patronie Szkoły”

29 listopada 2021 23:09

W dniach 22–26 listopada 2021 r. rozpoczął się I etap cyklicznego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku, patronie naszej szkoły. Od wielu lat służy on poszerzaniu wiedzy młodzieży o tej wybitnej postaci, tworzy okazję wykazania się uzdolnieniami i kreatywnością, kształtuje umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji, rozwija poczucie przynależności do społeczności szkolnej oraz budzi szacunek dla tradycji szkoły.

„Palisz, płacisz, życie tracisz!!!”

„Palisz, płacisz, życie tracisz!!!”

29 listopada 2021 11:19

Już po raz kolejny, tradycyjnie, w trzeci czwartek listopada, młodzież z Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach zaangażowała się w obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Ponad 40 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich wszystkich typów szkół odpowiedziało na hasło tegorocznego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej i wykonało prace plastyczne. Korytarze szkolne stały się barwniejsze i ciekawsze. Uczennice z klasy I s porozwieszały plakaty wykonane przez siebie i swoich kolegów na wszystkich piętrach korytarzy szkolnych.

Rekrutacja na Kurs Prawa Jazdy kat. B

Rekrutacja na Kurs Prawa Jazdy kat. B

16 listopada 2021 14:09

Logo Projektu UE

Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach, w ramach programu
Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno-elektronicznej Powiatu Oświęcimskiego, ogłasza rekrutację na Kurs prawo jazdy kat. B.

Wyprawa „20” na Trzonkę

Wyprawa „20” na Trzonkę

6 XI Anno Domini 2021 odbyła się kolejna wycieczka naszego Koła Turystycznego. Tym razem poznawaliśmy rejon Beskidu Małego, czyli naszą Małą Ojczyznę. Celem była Trzonka.

Zjawy, które można było spotkać bladym świtem na dworcu MZK w Kętach, to właśnie członkowie (uczniowie, opiekunowie, sympatycy i absolwenci) „20-stki”. Część uczestników była pierwszy raz na wyprawie Koła. Dlatego, czekając na autobus, każdy z nas miał swoje 5 minut, by pokazać, że jest zwycięzcą – czyli przedstawić się z jak najlepszej strony.  Po dotarciu do Wielkiej Puszczy  zaczęliśmy podchodzić na górę żółtym szlakiem. Nasza droga prowadziła obok starych, przedwojennych zabudowań z antenami satelitarnymi😊, a podróż umilały nam jesienne krajobrazy Beskidu Małego. Pogoda sprzyjała, dzięki czemu żwawo dotarliśmy do Chatki Studenckiej „Limba”.  Powitał nas Pan Gospodarz, opowiadając jej dzieje i ciekawostki związane z tym miejscem.

Po krótkiej posiłkowej przerwie (czyli drugim śniadanku) podeszliśmy do Kapliczki. Tu miała miejsce krótka opowieść o jej historii, przygotowana i zaprezentowana przez naszą koleżankę. Dalej szlak poprowadził nas na szczyt Trzonki i Bukowskiego Gronia, z którego podziwialiśmy Babią Górę, szczyty Beskidu Małego i Śląskiego, machaliśmy i pozdrawialiśmy „Tych co na morzu …” i w górach😊.

W świetnych humorach, zeszliśmy na Bukowiec i z sympatycznym kierowcą MZK w mgnieniu oka znaleźliśmy się na dworcu w Kętach, snując plany kolejnych wypraw.

Made by A. E. K.

„Szkoła do hymnu” w „Koperniku”

„Szkoła do hymnu” w „Koperniku”

12 listopada 2021 12:48

Podobnie, jak w poprzednich latach, w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, nie mogło zabraknąć naszej Szkoły. W trzech turach, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie wzięli udział w Patriotycznym Śpiewaniu w „Koperniku”. Podczas uroczystej akademii zaśpiewany został hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”.

„Drużyna Mistrzów” w PZ nr 10 SME w Kętach

„Drużyna Mistrzów” w PZ nr 10 SME w Kętach

10 listopada 2021 13:25

W dniu 08.11.2021r uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły, spotkali się na warsztatach profilaktycznych  z „Drużyną Mistrzów” z Krakowa. Młodzież wraz z opiekunami wysłuchała wykładu motywacyjno – muzycznego Prezesa Fundacji pana Romana „Bosskiego” Lachowolskiego.

Spotkanie dotyczyło tematyki stosowania różnych używek typu: narkotyki, dopalacze, alkohol oraz ich destrukcyjnego wpływu na życie człowieka. Poruszony został również problem uzależnienia od telefonów, smartfonów, internetu oraz temat cyberprzemocy.  Prelegent zwrócił uwagę na rozwój osobowy i samorealizację człowieka. Podkreślał jak ważne jest budowanie sukcesu na bazie zainteresowań i talentów. Kolejny poruszony problem dotyczył depresji. Pandemia i zdalne nauczanie, które jak miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym, mocno nadwyrężyły zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Prowadzący warsztaty podkreślił, że depresja jest chorobą i nie należy się wstydzić o niej mówić. Warto również szukać pomocy. Młody człowiek często zmaga się z wykluczeniem, osamotnieniem, brakiem motywacji, co w konsekwencji może prowadzić do depresji lub różnych chorób psychicznych.

Roman „Bosski” odniósł się również w swoich wypowiedziach do zagadnień związanych z wartościami rodzinnymi i patriotycznymi. W odpowiedzi na pytanie skierowane do młodzieży: „Kto dla Ciebie jest idolem i dlaczego?”, przedstawił równmież swojego idola, którym jest generał Janusz Brochwicz – Lewiński, pseudonim „Gryf”. Omówił w ciekawy sposób jego życie i zasługi dla kraju. Każdy z omawianych tematów poparty był utworami hip-hopowymi Drużyny Mistrzów.

Głównym celem tych warsztatów było propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od używek, zachęcanie młodych ludzi do rozwijania własnych pasji i talentów.

Drużyna Mistrzów to zespół ludzi, któremu przyświeca idea promowania pozytywnych wartości oraz motywacji do rozwoju osobistego poprzez sport, muzykę, pasję.

Jako organizatorzy warsztatów mamy nadzieję, że pozytywna energia, zapał do działania, zachęta do pracy nad pokonywaniem własnych słabości, o których mówił z ogromną pasją i wiarą Roman „Bosski” Lachowolski, będzie pozytywnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników spotkania i pierwszym krokiem w kierunku doskonalenia siebie. Tego wszystkim życzymy!

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania należą się uczniom: Bułaś Natalia kl. IV HC, Dominik Leśniak kl. IV AB, Hodur Paweł  kl. IV AB, Kasperek Piotr, Spadek Jakub, Mateja Dawid z kl. III T_g, Kozioł Mikołaj kl. III BC_g

 

Komisja Profilaktyczno-Wychowawcza

przy PZ Nr 10 SME w Kętach

"Drużyna Mistrzów" 08.11.2021 r.
Sukcesy „Kopernika”. Podsumowanie wyników egzaminów zawodowych – sesja lato 2021

Sukcesy „Kopernika”. Podsumowanie wyników egzaminów zawodowych – sesja lato 2021

4 listopada 2021 09:48

Uczniowie Technikum Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach uzyskali świetne wyniki na tegorocznym egzaminie zawodowym (sesja: lato 2021). Etap pisemny  przeprowadzony został w formie testu i składał się wyłącznie z zadań egzaminacyjnych sprawdzających wiadomości i umiejętności właściwe dla danej kwalifikacji w danym zawodzie –  próg zdawalności 50%. Etap praktyczny polega na wykonaniu zadania egzaminacyjnego sprawdzającego praktyczne umiejętności z zakresu kwalifikacji w danym zawodzie – próg zdawalności 75%.

Zwycięzcy w konkursie MASTER of ENGLISH

4 listopada 2021 09:13

W dniu 2 listopada Pani Dyrektor Ilona Kula wręczyła nagrody za najlepsze wyniki w konkursie MASTER of ENGLISH. Nagrody otrzymali ; I miejsce – Adam Wądrzyk z kl 3Tg, II miejsce – Antonina Borowska z kl 1P i  trzy miejsca III ex aequo dla Michała Nycza ( 3Tg), Franciszka Midera ( 2AC) oraz Bartłomieja Barciaka ( 3Tp). Wszystkim Mistrzom Angielskiego z naszej szkoły serdecznie gratulujemy!

Nagrody w całości ufundowała Rada Rodziców.

Udział „Kopernika” w ogólnopolskim projekcie SZKOŁA PAMIĘTA

Udział „Kopernika” w ogólnopolskim projekcie SZKOŁA PAMIĘTA

29 października 2021 14:05

W dniach poprzedzających Święto Zmarłych, uczniowie i nauczyciele „Kopernika” uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie SZKOŁA PAMIĘTA.

8.10.2021 uczniowie klas 3DH i 3Tg porządkowali zapomniane grobowce na nekropoliach w Kętach, Kozach, Bulowicach, Witkowicach w Czańcu.

Wykonali także prezentacje multimedialne na temat postaci historycznych związanych z lokalną historia. W ten sposób daliśmy wyraz szacunku do minionych pokoleń oraz pięknych zachowań obywatelskich.

 

 

Strona 1 z 3912345...102030...Ostatnia »