A
A
C

Aktualności

Kreatywni mechanicy zaskoczyli pomysłowością

Kreatywni mechanicy zaskoczyli pomysłowością

7 grudnia 2018 20:17

Uczniowie Kopernika postanowili pomóc św. Mikołajowi i zbudowali dla Niego sanie. Jednostkę napędową stanowi silnik Twinair o mocy 105 KM wyposażony w turbosprężarkę. W projekcie udział wzięli uczniowie klas: Imb, IIBC, IIm, IIIBC, oraz IIIm. Efekty pracy możecie podziwiać przy głównym wejściu na korytarzu szkoły.

 

Koordynatorem projektu był pan Andrzej Rodak.

Gratulujemy pomysłowości i solidnej pracy.

Zawody strzeleckie o puchar Dyrektora PZ Nr 10 Kęty

Zawody strzeleckie o puchar Dyrektora PZ Nr 10 Kęty

7 grudnia 2018 20:01

06 grudnia 2018 roku na świeżutko wyremontowanej strzelnicy w naszej szkole odbyły się zawody o Puchar Dyrektora PZ Nr 10 Kęty. Przed zawodami odbyło się oficjalne otwarcie naszego obiektu po remoncie a dokonali tego były dyrektor szkoły pan Stanisław Piróg, wieloletni opiekun Szkolnego klubu strzeleckiego „Muszkiet” oraz nauczyciel przysposobienia obronnego pani Halina Smolarska oraz dyrektor naszej szkoły pani Ilona Kula.

Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w Koperniku

Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w Koperniku

7 grudnia 2018 17:33

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja krwiodawstwa, organizowana po raz 64 w kęckim „Koperniku”. Aż 87 osób chciało zrobić najpiękniejsze prezenty świąteczne, ofiarując cząstkę siebie dla ratowania zdrowia i życia drugiej osoby. Spośród zarejestrowanych 67 krwiodawców oddało 29 450ml krwi!!! . 18-stu oddało krew po raz pierwszy! W akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele oraz absolwenci naszej szkoły. Miło nam było gościć również uczniów sąsiednich szkół oraz sympatyków naszego Klubu HDK.

Matematyka dla maturzystów – metody, pomyłki, rachunek

Matematyka dla maturzystów – metody, pomyłki, rachunek

4 grudnia 2018 20:21

26 listopada naszą szkolę odwiedził pan Szymon Wąsowicz, matematyk z ATH w Bielsku Białej, który poprowadził wykład dla klas maturalnych. Przed zajęciami poproszono nas, aby co nieco się przygotować, odwiedzić stronę profesora i zaznajomić się trochę z tematem. Nie było to trudne zadanie, gdyż rzecz dotyczyła matury próbnej z Operonu. Dodam tylko, ze na blogu profesora można  poznać wszelkie tajniki i ciekawostki matematyczne (w końcu to królowa nauk, a królowa jest tylko jedna -cóż byśmy bez niej zrobili :)).

Z którym z kwiatów najczęściej portretowano Mikołaja Kopernika?

Z którym z kwiatów najczęściej portretowano Mikołaja Kopernika?

4 grudnia 2018 19:57

Z takim pytaniem musiał zmierzyć się jeden z uczestników popularnego teleturnieju „Milionerzy”.  Nieco mniej podchwytliwe pytania zadane zostały uczniom klas pierwszych, którzy wzięli udział w I etapie szkolnego konkursu wiedzy o patronie naszej szkoły. Eliminacje do głównej części zmagań- II etapu konkursu odbyły się 29 listopada, a test dotyczył wiedzy na temat biografii Mikołaja Kopernika, jego dokonań naukowych czy też osób i miejsc, z którymi związane było życie astronoma. Najlepiej wypadła klasa I AB, na drugim miejscu uplasowała się I s, a na trzeciej pozycji znalazła się klasa IT. Przed pozostałymi jeszcze trochę wiedzy do odkrycia… Jednak niezależnie od tego z każdej klasy wyłonione zostaną 3 osoby tworzące drużynę, która powalczy w II etapie konkursu o tytuł Mistrza Wiedzy o Patronie Szkoły.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w części eliminacyjnej serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników. Czekamy na najlepszych reprezentantów klas pierwszych w II etapie!

Oto szczegółowe wyniki uzyskane przez poszczególne klasy:

KlasaLiczba uczestnikówIlość punktów%miejsce
max do uzyskaniauzyskana
IAB2346024653,5I
Is102009849,0II
IT2142019847,1III
IHC2856026146,6IV
Iw2142013331,7V
Imb142805921,0VI
6000 zł stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów zawodowych

6000 zł stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów zawodowych

28 listopada 2018 16:29

W dniu 27.11.2018 trzech najlepszych uczniów Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach kształcących się w zawodach branży elektryczno-elektronicznej oraz trzech najlepszych uczniów kształcących się w zawodach branży turystyczno-gastronomicznej z rąk Dyrektora Szkoły Ilony Kuli odebrało decyzję o przyznaniu stypendium dla uczniów/uczennic szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych.

„ PAPIEROSY NA NIE!!!”

„ PAPIEROSY NA NIE!!!”

28 listopada 2018 16:19

W trzeci czwartek listopada – jak co roku – młodzież z Powiatowego Zespołu nr 10 zaangażowała się w obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Siedemdziesięciu ośmiu (jak dotąd rekordowa liczba) uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich wszystkich typów szkół odpowiedziało na hasło tegorocznego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej i antydopalaczowej i wykonało prace plastyczne. Młodzież poprzez plakaty wyrażała swoje emocje i poglądy dotyczące problemu palenia papierosów lub zażywania dopalaczy.

KĘCKI KOPERNIK NA POZYCJI NR 1 W KRAJU!

KĘCKI KOPERNIK NA POZYCJI NR 1 W KRAJU!

28 listopada 2018 16:06

Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach dołączył do elity 20 placówek oświatowych w Polsce wyróżnionych prestiżową Kartą jakości mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego (VET Mobility Charter). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż wniosek kęckiego Kopernika uzyskał najwyższą ocenę w kraju i znalazł się na 1 pozycji wyników konkursu 2018

Strona 1 z 2212345...1020...Ostatnia »