A
A
C

Aktualności

Podsumowanie 60 Akcji Krwiodawstwa

Podsumowanie 60 Akcji Krwiodawstwa

6 grudnia 2017 11:59

W dniu 30.11.2017 w Powiatowym Zespole Nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach odbyła się 60 Akcja Krwiodawstwa. Tradycją w klubie stało się organizowanie akcji w okresie przedświątecznym, kiedy to każdy z nas więcej niż zwykle  myśli o bliskich, o prezentach, o świętach. Obecni na akcji zrobili najpiękniejsze prezenty ofiarując cząstkę siebie nieznanym sobie osobom zupełnie bezinteresownie.

RZUCAM PALENIE BO MAM SUMIENIE!

RZUCAM PALENIE BO MAM SUMIENIE!

6 grudnia 2017 11:40

W trzeci czwartek listopada –  po raz kolejny – młodzież z Powiatowego Zespołu Nr 10 w Kętach zaangażowała się w obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Ponad pięćdziesięciu uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych wszystkich typów szkół odpowiedziało na hasło tegorocznego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej i antydopalaczowej i wykonało prace plastyczne.

Geometryczne choinki

Geometryczne choinki

6 grudnia 2017 11:22

Choć święta zbliżają się wielkimi krokami, my nie zapominamy o nauce. Matematyka szkolna często bywa trudna, nudna i nieciekawa, przynajmniej tak uważają uczniowie;)

Hotelarze na warsztatach wyjazdowych

Hotelarze na warsztatach wyjazdowych

29 listopada 2017 12:04

W dniach 17 – 19 listopada 2017 r. uczniowie Kopernika, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli wraz z innymi małopolskimi szkołami w Naukowych Warsztatach Weekendowych  w obszarze turystyka w Suchej Beskidzkiej.

Kęcki „Kopernik” reprezentowany w Finlandii

Kęcki „Kopernik” reprezentowany w Finlandii

27 listopada 2017 19:20

Nie od dziś wiadomo, że PZNr10SME im. M.Kopernika w Kętach słynie z realizowania projektów unijnych, skierowanych zarówno do młodzieży jak i do  kadry nauczycielskiej.  Kolejnym przykładem takiego projektu była realizowana w ramach programu Erasmus+  tygodniowa wizyta studyjna  w Helsinkach,

W strażackim hełmie jej do twarzy

W strażackim hełmie jej do twarzy

26 listopada 2017 16:49

Maria Matyszkowicz ma 19 lat. Jest uczennicą IV klasy Technikum przy PZ Nr10 SME im. Mikołaja Kopernika w Kętach, gdzie przygotowuje się do wykonywania zawodu hotelarza. Interesuje się przede wszystkim działalnością w OSP, ale również sportami zimowymi, jazdą konną, a także jest członkiem Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulowicach. Ta dziewczyna o subtelnej urodzie potrafi też w zdecydowany i profesjonalny sposób zachować się w sytuacjach zagrożenia życia człowieka, dowodem czego jest jej udział w akcji ratunkowej w trakcie wypadku drogowego, który miał miejsce we wrześniu tego roku na drodze łączącej Kęty z Oświęcimiem. W krótkiej rozmowie Marysia opowiedziała nam o sobie, o pracy strażaka i planach na przyszłość.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

21 listopada 2017 20:49

W dniach 13-19 listopada 2017 roku trwał dziesiąty jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Strona 1 z 1012345...10...Ostatnia »