A
A
C

Angielskich przygód kęckiego „Kopernika” część dalsza

Angielskich przygód kęckiego „Kopernika” część dalsza

Co robią uczestnicy praktyk zawodowych  w Plymouth (Anglia) kiedy nie pracują? Otóż odpoczywają w raju…

Po kolejnym pracowicie spędzonym tygodniu, po pilnym podnoszeniu swoich kompetencji zawodowych i językowych uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 10SME im. M. Kopernika mogli odpocząć właśnie w „raju”.

W sobotę w ramach poznawania kraju goszczącego technicy hotelarstwa oraz żywieniowcy wyruszyli na wycieczkę do Eden Project, miejsca zwanego największą szklarnią świata.

To niezwykły ogród botaniczny, położony w hrabstwie Kornwalia, pełen egzotycznych roślin z różnych stron świata. Uczniowie mogli poczuć się tam, jak w prawdziwym lesie tropikalnym, zaobserwować relacje zachodzące w naturze oraz poznać (zrozumieć) ekologiczne aspekty życia na Ziemi.

Dla kucharzy oraz innych amatorów zdrowego żywienia szczególną atrakcją była możliwość skorzystania z kuchni serwującej potrawy z produktów pochodzących z własnych ekologicznych upraw.

W kolejny wolny dzień- niedzielę, młodzież miała okazję  podziwiać  statki pirackie, posłuchać  żeglarskich szant a nawet zrobić sobie zdjęcia ze słynnym Jackiem Sparrowem. Miasto Plymouth opanowali bowiem piraci z okazji corocznego „Pirate Weekend”8.

Pogoda dopisywała, humory również, grupa chłonęła widoki i atmosferę nadmorskiego Plymouth , będąc świadomą , że to już ostatni tydzień  zagranicznej praktyk w ramach projektu „Europejskie Praktyki Zawodowe – doświadczenie na dziś i jutro”, który to jest realizowany z programu edukacyjnego Unii Europejskiej Erasmus+.

W przyszłym roku tymi widokami cieszyć się będą kolejni uczniowie „Kopernika”.

PZNr10SME

Kategoria: Aktualności, Projekty Data opublikowania: 17 maja 2017 09:12