A
A

Aktualności, wydarzenia

Konkurs „Rozpoznaj fragment książki” rozstrzygnięty.
27 listopada w bibliotece odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Rozpoznaj fragment książki”.
Nagrodzeni zostali:
Jakub Socała 2T
Radosław Koczur 2T
Ewa Gurdek 3D
Tomasz Czarnik 3BT
Gabriela Nikiel 3LO
Kacper Woźniak 3LO
Kacper Kawończyk 3LO
Piotr Droździk 3LO
   Gratulujemy !

Zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców do biblioteki w nowym roku szkolnym.

Biblioteka to ważne i… najmilsze miejsce w szkole. Każdy znajdzie tu ciekawą książkę, nawiąże nowe znajomości, a może i przyjaźnie, miło spędzi czas. Biblioteka organizuje konkursy, wystawy i wycieczki. W bibliotece zawsze znajdziesz pomoc i dobrą radę.

Biblioteka to także centrum wolontariatu i działań promocyjnych. Jeśli masz ochotę działać na rzecz szkoły i społeczności – zgłoś się do nas. Czekamy!

Zespół Biblioteki,

Krystyna Kwaśniak, Bożena Pudełko

Źródło: giphy.com


Przypominamy, że trwa VI Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny. Szczegóły w bibliotece.Zapraszamy do biblioteki…

… po nowe pozycje książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Naprawdę warto.


Ciekawe ferie = ciekawe książki

Wszystkich uczniów gorąco zachęcamy do wypożyczenia książek na okres ferii.

Sensacja, fantasy, thriller, romans, poradnik – przyjdź, wybierz, wypożycz, przeczytaj.

Nie pożałujesz!


Źródło:
 giphy.com

  


W czytelni nie musi być nudno

 Jak przyjemnie spędzić czas w czytelni? Oprócz dobrej lektury polecamy także filmy fabularne i popularnonaukowe, krzyżówki, sudoku oraz quizy i gry planszowe. Nasza czytelnia po remoncie wyposażona jest w wygodne kanapy, na których czas płynie inaczej. Zapraszamy!


Menu Biblioteki

 Zapraszamy wszystkich do współtworzenia Menu Biblioteki. Na kredowej ścianie prezentujemy nowości książkowe dostępne w bibliotece. Czekamy na Was!


Źródło: giphy.com


Książkowe szaleństwo w „Koperniku”

  Radość uczniów jest ogromna! Nie dość, że fantastycznie udał się wyjazd młodzieży na jubileuszowe XX Międzynarodowe Targi Książki, to okazało się jeszcze , że biblioteka szkolna w PZnr10SME pęka w szwach- tyle tam kartonów ze świeżutkimi książkami, pachnącymi nowością i dobrą  wciągającą lekturą …

Szkoła złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Program ten  uchwalony przez Radę Ministrów, jest programem wieloletnim na lata 2016-2020 i ma na  celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek  jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i „Kopernik” otrzymał na realizację projektu aż 15 000 zł.  W związku z tym realizowany jest Priorytet_3:

Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
w tym zakup nowości wydawniczych.

Zasoby biblioteki zostały wzbogacone o pozycje z różnych dziedzin, wśród których są m.in.: kryminały i powieści sensacyjne, biografie, książki przygodowe, fantasy, political fiction, literatura obyczajowa, literatura kobieca jak i literatura piękna w językach angielskim i niemieckim. Nadmienić trzeba, że zakupiono również wiele audiobooków i uzupełniono zapasy lektur.

PZNr10SME


„Kopernik” na XX Międzynarodowych Targach Książki

   Po raz kolejny wszystkie drogi czytelników prowadziły do Krakowa. W dniach 27-30 października odbyły się (w halach Expo) jubileuszowe XX Międzynarodowe Targi Książki. Przy Galicyjskiej 9 pojawiło się blisko 700 wystawców z 25 krajów. Wzięło w nich udział 693 autorów, organizatorzy przygotowali ponad 700 spotkań.

   „Żeby czytać trzeba być otwartym” – to hasło tegorocznych Targów. Jest to cytat z twórczości Etgara Kereta – wybitnego izraelskiego pisarza, a Izrael był przecież gościem honorowym Targów.

   Na tym ważnym wydarzeniu kulturalnym nie mogło zabraknąć młodzieży kęckiego „Kopernika”. Dwudziestoosobowa grupa pełna werwy zwiedzała stoiska wydawnictw oraz uczestniczyła w spotkaniach z autorami. Każdy „upolował” książkowe trofea, a ponieważ krakowskie targi cechowała obecność ogromnej ilości młodych ludzi, wszyscy czuli się tam doskonale. Uczniowie byli zachwycenie możliwością zakupu praktycznie każdej wymarzonej pozycji książkowej oraz spotkania wielu wspaniałych pisarzy skupionych w jednym miejscu.

   Wyjazd na XX Międzynarodowe Targi Książki był podsumowaniem projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   Sezon na książki trwa cały rok ale październik to czytelnicze święto. Obecność na targach książki zapewne zagości na stałe w kalendarzu imprez biblioteki PZNr10SME im. M. Kopernika.

 PzNr10SME


PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH


Sleeveface – to zdjęcie, którego elementem jet okładka książki lub płyty.

Poniżej prezentujemy prace uczniów naszej szkoły.

 

                    

 


 

Podziękowanie za udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

Zobacz filmik z akcji:


Źródło: giphy.com


 

 

„Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. 

I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych,

którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią.”

Carlos Ruiz Zafón
„Cień wiatru”

 

 


Źródło: giphy.com