Zapraszamy uczniów klas pierwszych do zapoznania się z księgozbiorem biblioteki, a wszystkich pozostałych do wypożyczania ciekawych tytułów. Cyklicznie będziemy proponować twórczość wybranych pisarzy z oferty biblioteki.
Olga Rudnicka (ur. 1988)
Absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych: „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13” i „Zacisze 13 Powrót”.
Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę.
Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery’ego Deavera.
Źródło: lubimyczytac.pl
W zbiorach biblioteki dostępne są między innymi:
- Fartowny pech
- Natalii 5
- Drugi przekręt Natalii
- Do trzech razy Natalie
Źródło: esensja.pl oraz proszynski.pl
Pisarz na Nowy Rok
Katarzyna Bonda – Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej.
W 2008 roku wydała „Polskie morderczynie” oraz „Zbrodnię niedoskonałą” napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. W 2010 roku wydała kolejną powieść kryminalną o policyjnym profilerze – „Tylko martwi nie kłamią”. Z_wykształcenia jest dziennikarką – pracowała m.in. w „Super Expressie”, „Newsweeku”, „Wprost”, a obecnie współpracuje jako freelancer z wieloma tytułami prasowymi.
Źródło: lubimyczytac.pl
Powieści:
- Sprawa Niny Frank (2007)
- Polskie morderczynie (2008)
- Zbrodnia niedoskonała (2008)
- Tylko martwi nie kłamią (2010)
- Dziewiąta runa (2011), zmienione wydanie Sprawy Niny Frank
- Florystka (2012)
- Cztery żywioły Saszy Załuskiej(tetralogia kryminalna)
- Pochłaniacz (2014)
- Okularnik (2015)
- Lampiony (28.09.2016)
- Czerwony pająk (w przygotowaniu)
- Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania (2015)
Z a p r a s z a m y d o b i b l i o t e k i
Pisarz na listopad… i pod choinkę
Dan Brown – Amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych.
Jest absolwentem Phillips Exeter Academy, ekskluzywnej szkoły średniej z internatem, gdzie jego ojciec był nauczycielem matematyki, potem ukończył Amherst College (1986). Zanim rozpoczął karierę pisarską, zajmował się muzyką, wydał dwa nagrania, jednak nie okazały się one sukcesem. […] Nakłady powieści Browna sięgają łącznie kilkudziesięciu milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbogatszych współczesnych pisarzy. […] Książki Browna budzą swoją zawartością liczne kontrowersje i stają się zjawiskiem społecznym.[…] Krytycy i uczeni zarzucają mu wiele błędów z zakresu historii, teologii i historii sztuki. Gwałtowne zainteresowanie książką stało się nawet źródłem osobliwej i dochodowej formy turystyki – oprowadzania turystów po miejscach w Paryżu wiążących się z fabułą książki. […]
Źrodło: lubimyczytac.pl
Powieści:
- Cyfrowa twierdza
- Anioły i demony; adaptacja filmowa: 2009
- Zwodniczy punkt
- Kod Leonarda da Vinci; adaptacja filmowa: 2006
- Zaginiony symbol
- Inferno; adaptacja filmowa: 2016
Ostatnia powieść Dana Browna trafiła niedawno na kinowe ekrany, dlatego zamiast recenzji książki prezentujemy zwiastun filmu „Inferno”: https://www.youtube.com/Inferno
POLECAMY
Zanim sięgniesz po książkę autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, koniecznie zapoznaj się z filmową recenzją „Uwikłania” i „Ziarna prawdy”.
Inne tytuły tego autora znajdziesz na półkach naszej biblioteki.
źródło: https://giphy.com
PISARZ NA PAŹDZIERNIK
ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI
Zygmunt Miłoszewski (ur. 8 maja 1976 r. w Warszawie) – pisarz polski. Od połowy lat 90. pracuje jako dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, gdzie specjalizował się w relacjonowaniu procesów sądowych, przez kilka lat był stałym felietonistą „Metropolu”, od roku 2003 związał się z „Newsweekiem”. Debiutował w 2005 roku powieścią utrzymaną w konwencji horroru „Domofon”, po której krytycy nazwali go „polskim Stephenem Kingiem”. Niemiecki i holenderski przekład przygotowywane są na drugą połowę 2007 roku. Trwają też prace nad ekranizacją książki przez Juliusza Machulskiego. W 2006 roku wydał baśń przygodową dla dzieci „Góry Żmijowe”. Jego druga powieść „Uwikłanie” ukazała się w 2007 roku. Miłoszewski porzucił tu horrorowy sztafaż, tworząc pełnokrwistą powieść kryminalną z bogato odmalowanym współczesnym tłem obyczajowym i błyskotliwie poprowadzoną intrygą.
Powieści:
1. Domofon (2005)
2. Góry Żmijowe (2006)
3. Trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim:
– Uwikłanie (2007)
– Ziarno prawdy (2011)
– Gniew (2014)
4. Bezcenny (2013)
Źródło: lubimyczytac.pl
PISARZ NA WRZESIEŃ
STEPHEN KING
Napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi:
– „Miasteczko Salem”,
– „Misery”,
– „Dallas ’63”,
– „Lśnienie”,
– „Doktor Sen”.
Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30_języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300_milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą_King.
Źródło: lubimyczytac.pl
Polecamy
Jeśli jeszcze nie czytaliście książek Stephena Kinga – mistrza horroru – obejrzyj recenzję „Lśnienia” i „Przebudzenia”.
Inne tytuły tego autora znajdziesz na półkach naszej biblioteki.
(Nie)warto czytać?
Zobacz ciekawy spot reklamujący Światowy Dzień Książki.
Źródło: giphy.com