A
A
C

Czaniec odkrył przed „20-stką” swoje tajemnice

Czaniec odkrył przed „20-stką” swoje tajemnice

Kolejna wycieczka „20-stki” odbyła się 19.10.2019 r. sobotnio, złociście, rowerowo, apetycznie i sympatycznie.

Zaczęliśmy przed szkołą, od poznania nowych kółkowiczów, sprawdzenia swoich rowerów i ekwipunku. Naszym celem była kaskada Soły oraz  dwór i papiernia w Czańcu.

Przejeżdżając aleją Wojska Polskiego, poznaliśmy historię dębów posadzonych ku pamięci osób wysiedlanych podczas zalewu terenów pod jeziora na Sole. U wylotu drogi czekał na nas dwór w całym swym majestacie, z pięknym otoczeniem i  historią sięgającą XVII wieku.

Kolejno rowery zaprowadziły nas romantyczną ścieżką do centrum wsi, a potem, wprost przez pola, do pierwszego zbiornika na Sole. Tu krótki odpoczynek, czas na poznanie miejsca, jego ciekawostek, piękne fotki i znów w drogę, tym razem do czanieckiej papierni. Tu pełne zaskoczenie – ani śladu papieru czy celulozy, natomiast naszym oczom ukazała się nowoczesna elektrownia z zachowanymi ku potomności starymi turbinami, wałami, przepływami, nastawniami, którym towarzyszy komputer i pełna mechanizacja. Dzięki przewodnikowi, który w sposób barwny, zajmująco opowiedział o historii miejsca oraz jego obecnym przeznaczeniu, mogliśmy odbyć podróż w czasie i przestrzeni.

I znów czas na fotki, zaglądnięcie w zakamarki starych budynków, przeglądnięcie się  w lustrze wody i na rowery, które zaprowadziły nas w miejsce smakowite, naleśnikami, plackami, pizzą, kawą, ciastem słynące. Oczywiście w Czańcu, oczywiście pośród klimatycznej  złotej jesieni, w doborowym towarzystwie, świetnych humorach, z apetytami na następną wyprawę.

A.

Fotorelacja z wycieczki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: Aktualności, Kółko turystyczne 20-stka Data opublikowania: 31 października 2019 17:35