A
A
C

Informatycy i elektronicy podbijają Portugalię

Informatycy i elektronicy podbijają Portugalię

W temperaturze 36°C (w cieniu) zakończył się pierwszy tydzień praktyk informatyków i  elektroników z Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Od 5 maja dwudziestu uczniów przebywa na miesięcznych praktykach zawodowych w  portugalskiej Lizbonie. W trakcie realizowanych staży zawodowych w przedsiębiorstwach branż IT i elektronicznej przyszli technicy sprawdzają swoje umiejętności zawodowe. Uczą się jak praktycznie wykorzystywać zdobytą w szkole wiedzę oraz poznają kulturę kraju goszczącego, pracując w środowisku wielokulturowym.

Wyjazd na praktyki połączony jest z bogatym programem kulturowym. W trakcie ubiegłego weekendu uczniowie zwiedzili Sanktuarium w Fatimie, średniowieczne Obidos, zobaczyli Ocean Atlantycki i położoną nad jego brzegiem miejscowość Nazare. Niedzielny wyjazd pozwolił uczniom poznać Belem – położoną nad Tagiem dzielnicę Lizbony z wpisanym na listę UNESCO klasztorem Hieronimitów i Torre de Belem.

Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów, są możliwe dzięki pozyskaniu przez szkołę środków z programu Unii Europejskiej Erasmus+. Projekt „Międzynarodowe kształcenie i szkolenie zawodowe szansą na budowanie nowoczesnej Europy” zakłada realizację staży zawodowych dla informatyków, elektroników i nauczycieli przedmiotów zawodowych w Sewilli, Lizbonie i Walencji.

Koszty udziału uczniów i nauczycieli w projekcie, są w całości finansowane  ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Kategoria: Aktualności, Projekty Data opublikowania: 20 maja 2019 14:12