A
A
C

Informatycy „Kopernika” w Fiat Chrysler Automobiles Bielsko-Biała

Informatycy „Kopernika” w Fiat Chrysler Automobiles Bielsko-Biała

Uczniowie klasy III Technikum Informatycznego Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu sieci teleinfomatycznych wdrożonymi w bielskim oddziale FCA (Fiat Chrysler Automobiles). Podczas spotkania prowadzący, p. Łukasz Płonka-Specjalista Technologii Informatycznych i Komunikacyjnych ICT, oraz p. Krzysztof Chmielniak-Kierownik Działu Środowiska i BHP, omówili wdrożone w przedsiębiorstwie rozwiązania informatyczne, których głównym zadaniem jest wspomaganie procesu produkcji przemysłowej. Na uwagę zasługuje fakt, iż obaj Panowie są absolwentami naszego „Kopernika”.

Uczniowie  zwiedzili Zakład oraz zobaczyli zmodernizowane i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt firmy CISCO pomieszczenia, do których dostęp mają tylko informatycy. Zapoznali się również  z urządzeniami, które ze względu na astronomiczne ceny nie są wykorzystywane w małych, czy średnich przedsiębiorstwach.

Wycieczka przedmiotowa stała się dla uczniów możliwością skonfrontowania zdobytego w czasie zagranicznych praktyk zawodowych w hiszpańskich i portugalskich przedsiębiorstwach doświadczenia z polskimi realiami. Wyjazd na zagraniczne praktyki zawodowe realizowany był w ramach projektu “Europejskie doświadczenia dziś to nowe perspektywy zawodowe jutro” realizowanego w ramach programu Erasmus+. Na wrzesień 2017 zaplanowana została kolejna wycieczka przedmiotowa, tym razem informatycy z „Kopernika” odwiedzą Muzeum Komputerów.

Opiekunami grupy byli: p. Dagmara Kojder-Pyrdziak, p. Dorota Gawron, p. Grzegorz Piekiełko.

Dorota Gawron

 

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 7 czerwca 2017 08:58