A
A
C

Konkurs „Wiem wszystko o Patronie szkoły” – edycja 2019 – rozstrzygnięty!

Konkurs „Wiem wszystko o Patronie szkoły” – edycja 2019 – rozstrzygnięty!

26 marca bieżącego roku odbył się w naszej szkole kolejny już finał konkursu, który z roku na rok staje się stałą imprezą służącą popularyzowaniu wiedzy o Mikołaju Koperniku wśród uczniów klas pierwszych wszystkich typów szkół naszego Zespołu. W finale wzięły udział 4 trzyosobowe drużyny wyłonione spośród uczniów poszczególnych klas pierwszych, którzy wykazali się największą wiedzą w testowej, eliminacyjnej części konkursu. W trakcie eliminacji wszyscy uczniowie rozpoczynający swoją przygodę z kęckim „Kopernikiem” w klasach pierwszych rozwiązywali test dotyczący faktów biograficznych i osiągnięć naukowych patrona szkoły. Najlepsi zaprezentowali się w II etapie konkursu. Głównym organizatorem imprezy i jednocześnie osobą czuwającą nad przeprowadzeniem konkursu była p. Iwona Piecha.

W pełnej emocji rozgrywce i zaciętej walce drużyn należało wykazać się ogólną wiedzą na temat życia i dokonań Mikołaja Kopernika, ale nie zabrakło też pytań dotyczących astronomii. Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

   I miejsce – drużyna kl. I T 

  1. Maciej Obrochta
  2. Dawid Kasperek
  3. Filip Żurek

II miejsce – drużyna kl. I HC

  1. Martyna Onyszkiewicz
  2. Katarzyna Baran
  3. Nina Smolarek

III miejsce – drużyna kl. I s

  1. Karolina Kierczak
  2. Szymon Mrowiec
  3. Jakub Żurek

Dzielnie mierzyli się z konkursowymi zadaniami także reprezentanci klasy I AB, choć nie udało im się zdobyć miejsca na podium. Jednak wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni przez Jury: p. dyrektor Ilonę Kulę, p. Urszulę Kudłacik, p. Ewę Króliczek. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, a zwycięskie drużyny dodatkowo uhonorowano nagrodami rzeczowymi, które wręczyła przewodnicząca Jury –  p. dyrektor Ilona Kula.  Całości imprezy patronował i dopingował walczących sam Mikołaj Kopernik, w postać którego wcielił się uczeń klasy IV BT – Petrit Abazi. Publiczność kibicująca swoim faworytom na zakończenie konkursu również miała możliwość popisania się wiedzą na temat patrona szkoły. Organizatorzy przygotowali dla niej rebusy astronomiczne, krzyżówkę oraz pytania testowe sprawdzające bystrość i czujność publiczności przysłuchującej się odpowiedziom startujących w konkursie koleżanek i kolegów. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była słodkimi piernikami.

Wyjątkową niespodzianką w tym roku była nagroda, jaką wywalczyli dla swojej klasy przedstawiciele zwycięskiej drużyny. Uczennice i uczniowie klas gastronomicznych pod kierunkiem p. Moniki Kasperczyk upiekli dla nich słodkie trofeum: astronomiczno-kosmiczny tort, który z apetytem spałaszowali triumfatorzy, świętując swój sukces.

Laureatom konkursu oraz zdolnej publiczności gratulujemy!

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 28 marca 2019 20:37