A
A
C

„Kopernik” reprezentował Polskę na konferencji na Malcie

„Kopernik” reprezentował Polskę na konferencji na Malcie

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja programu Erasmus+ wyłoniła w wyniku ogólnopolskiego naboru trzy osoby, które reprezentowały Polskę na konferencji „Training on capacity building in the implementation of VET (KA1)” organizowanej przez maltańską organizację EUPA.

Jedną z trzech zakwalifikowanych do udziału Polek była mgr inż. Dorota Gawron – nauczyciel przedmiotów informatycznych Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Głównym celem trzydniowego wydarzenia na Malcie było dzielenie się wiedzą i wypracowanie standardów pracy z projektami zagranicznych staży zawodowych dla uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Wyjazd na Maltę stał się okazją do nawiązania kontaktów szkoły z organizacjami z Malty, Grecji, Belgii, Holandii, Węgier, czy Aruby, które w przyszłości zaowocują opracowaniem projektów zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów i nauczycieli szkoły.

Pani Dorota Gawron jest koordynatorem projektu „Europejskie doświadczenia dziś to nowe perspektywy zawodowe jutro” współfinansowanego ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ w ramach, którego obecnie na czterotygodniowych praktykach w Portugalii przebywa 18 uczniów klas III technikum (12 informatyków i 6 elektroników), a 8 osobowa grupa informatyków doskonali swoje umiejętności zawodowe w Hiszpanii.

PZ Nr10 SME Kęty

Kategoria: Aktualności, Projekty Data opublikowania: 12 maja 2017 23:39