A
A
C

KOPERNIK – Z TYTUŁEM SREBRNE TECHNIKUM 2021

KOPERNIK – Z TYTUŁEM SREBRNE TECHNIKUM 2021

Technikum w Powiatowym Zespole Numer 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych zostało wyróżnione tytułem „SREBRNA SZKOŁA 2021” w Rankingu Głównym Techników 2021 „Perspektywy” za dobre wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych.

Niewątpliwym sukcesem szkoły  jest również wyróżnienie w Rankingu Maturalnym Techników 2021. Technikum w Powiatowym Zespole Numer 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, jako  jedyne w powiecie oświęcimskim, znalazło się wśród trzystu techników (na pozycji 206)  z najlepszymi wynikami egzaminów maturalnych w kraju.

Nie zabrakło też kęckiego „Kopernika” w rankingu wojewódzkim wśród najlepszych techników w województwie małopolskim.

„Ranking ‘Perspektywy’ powstaje przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. Ranking powstaje w oparciu o zewnętrzne źródła danych pochodzących z okręgowych komisji egzaminacyjnych i  komitetów głównych olimpiad” – informuje organizator corocznego zestawienia najlepszych szkół w kraju.

Warto podkreślić, że  w poprzednich latach szkoła była wyróżniona jako BRĄZOWA SZKOŁA 2019 i BRĄZOWA SZKOŁA 2020  za dobre wyniki matury i egzaminów zawodowych.

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 29 stycznia 2021 11:54