A
A
C

Specjalizacja piłka siatkowa

CHARAKTERYSTYKA SZKOŁY

Interesujesz się siatkówką? Chciałbyś uprawiać tę dyscyplinę sportu, a jednocześnie myślisz o zdaniu matury i dalszej drodze kształcenia na studiach? Dlaczego nie wybrać Liceum Ogólnokształcącego w kęckim „Koperniku”. Pomożemy ci osiągnąć sukces sportowy i edukacyjny. Możesz zostać gwiazdą siatkówki jak Piotr Gruszka czy Mateusz Mika, jak również dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości.

W trzyletnim Liceum  Mistrzostwa Sportowego realizujemy kształcenie na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: biologia, geografia oraz wychowanie fizyczne „piłka siatkowa.” Szkoła organizuje dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z innych przedmiotów. Uczniowie LMS biorą udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w województwie małopolskim która została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej –  „Siatkarskie Ośrodki Szkolne.”

Szkoła pomaga uczniom spoza rejonu szkoły w znalezieniu stancji na terenie Kęt. 


 Ściśle współpracujemy z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Kęczanin.” Organizujemy obozy sportowo-rekreacyjne nad morzem z dofinansowaniem dla uczniów.

W ramach projektu przy PZNR10SME powstała
AKADEMIA SIATKÓWKI ”KOPERNIK”,
której ambasadorem jest PIOTR GRUSZKA.

S.O.S. LO KĘTY – MISTRZ MAŁOPOLSKI 2016 !!! 


W przyszłości możesz podjąć studia na wielu kierunkach, a w szczególności:

– fizjoterapia

– wychowanie fizyczne

– medycyna

– turystyka i rekreacja


Jeśli wybierzesz Liceum Mistrzostwa Sportowego będziesz mógł spędzić trzy lata w miłej atmosferze i dobrym towarzystwie łącząc pasję sportową ze zdobywaniem wiedzy.

Informacje o sukcesach klasy sportowej i wydarzeniach sportowych znajdziesz w zakładce POZA LEKCJAMI – WYDARZENIA SPORTOWE oraz w zakładce PROJEKTY – S.O.S..