A
A

Specjalizacja piłka siatkowa oraz piłka nożna

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

Jeśli chcesz trenować piłkę siatkową lub piłkę nożną, a jednocześnie myślisz o zdaniu matury i dalszej drodze kształcenia na studiach, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego spełni Twoje oczekiwania. Klasa Mistrzostwa Sportowego to bowiem doskonała opcja dla tych, którzy chcą łączyć naukę ze sportową pasją. Uczniowie trenujący piłkę nożną lub piłkę siatkową mają doskonałą możliwość do optymalnego rozwoju zarówno dydaktycznego jak i sportowego. Ponadto klasa sportowa uczy konsekwencji, pracowitości i zdrowych nawyków, czyli umiejętności, które pozwalają osiągnąć sukcesy na arenie sportowej i zawodowej. Uczniowie – sportowcy realizują 16 godzin zajęć sportowych tygodniowo, oraz uczą się języka angielskiego, geografii i biologii na poziomie rozszerzonym.”

Rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego o profilu PIŁKA SIATKOWA

Plakat - rekrutacja do LO MS "Pilka nozna"

CHARAKTERYSTYKA SZKOŁY

Interesujesz się siatkówką lub piłką nożną? Chciałbyś/chciałabyś uprawiać te dyscypliny sportu, a jednocześnie myślisz o zdaniu matury i dalszej drodze kształcenia na studiach? Wybierz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w kęckim „Koperniku”.

Z nami osiągniesz sukces sportowy i edukacyjny. Szkolimy zawodników do klasy mistrzowskiej, promujemy młodych siatkarzy i piłkarzy, którzy radzą sobie na arenie polskiej i zagranicznej.

Silna klasa, z dobrymi zawodnikami pozwala na lepszy rozwój oraz zapewnia równą rywalizację podczas zawodów, rozgrywek czy sparingów z różnymi drużynami.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez profesjonalnych trenerów z uprawnieniami możesz zostać gwiazdą siatkówki jak Piotr Gruszka lub piłki nożnej jak Robert Lewandowski.

Nasi uczniowie reprezentują Szkołę i miejscowość w różnych zawodach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnokrajowym, wyjeżdżają na turnieje i obozy.

W czteroletnim Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego realizujemy kształcenie na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: biologia, geografia, język angielski oraz wychowanie fizyczne „piłka siatkowa”/”piłka nożna”.

Jesteśmy jedyną szkołą ponadpodstawową w województwie małopolskim, która została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej – „Siatkarskie Ośrodki Szkolne.”

Od września 2016 r. jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju, firma TAURON POLSKA ENERGIA SA. jest partnerem Klas Mistrzostwa Sportowego w naszej szkole. Ściśle współpracujemy również z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Kęczanin.” W ramach projektu, przy PZ Nr 10 w Kętach powstała AKADEMIA SIATKÓWKI ”KOPERNIK”, której ambasadorem jest PIOTR GRUSZKA.

Dzięki porozumieniu z Klubem Sportowym Team Sport „Hejnał” w Kętach, piłkarze trenują na obiektach sportowych Klubu oraz występują w barwach T.S. „Hejnał” – Klubu z wielkimi tradycjami oraz bogatą, 100-letnią historią.

 

Zajęcia dla piłkarzy prowadzone są według oficjalnego programu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla klas sportowych.

Piłkarze PZ10


Jesteśmy jedyną szkołą ponadpodstawową w województwie małopolskim, która została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej – „Siatkarskie Ośrodki Szkolne.”

 

 

 


TAURON Wspiera Młodych Sportowców!

Miło nam poinformować, że od września 2016 r. jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju, firma TAURON POLSKA ENERGIA SA. jest partnerem Klas Mistrzostwa Sportowego w naszej szkole.

Podstawową działalnością Grupy TAURON jest wydobycie węgla, wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej oraz ciepła. Serdecznie zapraszamy na oficjalną stronę naszego nowego Partnera www.tauron.pl

 


 Ściśle współpracujemy z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Kęczanin.” Organizujemy obozy sportowo-rekreacyjne nad morzem z dofinansowaniem dla uczniów.

W ramach projektu przy PZNR10SME powstała AKADEMIA SIATKÓWKI ”KOPERNIK”, której ambasadorem jest PIOTR GRUSZKA.

SOS Kęty Wicemistrzem Małopolski Juniorów 2019!!!


W przyszłości możesz podjąć studia na wielu kierunkach, a w szczególności:

– fizjoterapia

– wychowanie fizyczne

– medycyna

– turystyka i rekreacja


Jeśli wybierzesz Liceum Mistrzostwa Sportowego będziesz mógł spędzić trzy lata w miłej atmosferze i dobrym towarzystwie łącząc pasję sportową ze zdobywaniem wiedzy.

Szkoła pomaga uczniom spoza rejonu szkoły w znalezieniu stancji na terenie Kęt.

Informacje o sukcesach klasy sportowej i wydarzeniach sportowych znajdziesz w zakładce POZA LEKCJAMI – WYDARZENIA SPORTOWE oraz w zakładce PROJEKTY – S.O.S..