A
A
C

„ PAPIEROSY NA NIE!!!”

„ PAPIEROSY NA NIE!!!”

W trzeci czwartek listopada – jak co roku – młodzież z Powiatowego Zespołu nr 10 zaangażowała się w obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Siedemdziesięciu ośmiu (jak dotąd rekordowa liczba) uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich wszystkich typów szkół odpowiedziało na hasło tegorocznego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej i antydopalaczowej i wykonało prace plastyczne. Młodzież poprzez plakaty wyrażała swoje emocje i poglądy dotyczące problemu palenia papierosów lub zażywania dopalaczy.

Oto niektóre z haseł: „PŁUCA TO NIE POPIELNICZKA”, „PRZESTAJĄC PALIĆ WYDŁUŻASZ SWOJE ŻYCIE”, „RZUĆ PALENIE – NAPEŁNIJ KIESZENIE”, „PALENIE ZABIERA TWOJE ŻYCIE”, „DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE”, „NIE PAL BO WSZYSTKO PÓJDZIE Z DYMEM”, „ZAMIEŃ NIKOTYNĘ NA WITAMINĘ”, „NIE TRAĆ CZASU NA PALENIE – TO DROGA DONIKĄD”, „RZUĆ PALENIE RATUJ PŁUCA”, „ZRÓB Z ŻYCIA BAJKĘ – ODŁÓŻ FAJKĘ”, „DOPALACZE – WIESZ GDZIE JEST POCZĄTEK ZABAWY, ALE NIE WIESZ GDZIE JEST JEJ KONIEC”, „KAŻDY LEKARZ CI TO PRZYZNA, ŻE PAPIEROS TO TRUCIZNA”, „KRÓTKA PRZYJEMNOŚĆ = KRÓTKIE ŻYCIE”, „PALENIE UZALEŻNIA!!! NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ”, „PALENIE ZABIJA”, „PALĄC PAPIEROSY DAJESZ SERCU MOCNE CIOSY”, „ PAPIEROSY SŁUŻĄ DO ZABIJANIA – NIE DO SZPANOWANIA”, „STOP DOPALACZOM – NIE KOLEKCJONUJ”… i wiele, wiele innych. To wspaniale, że tak duża grupa młodych ludzi nie jest obojętna na problemy nałogów i zechciała poprzez udział w konkursie edukować całą społeczność szkolną – zachęcić innych do rzucenia palenia, przestrzec przed skutkami tego nałogu i powiedzieć kategorycznie – „PAPIEROSOM – NIE!!!”

Organizatorzy konkursu dziękują uczestnikom i zapewniają, że wszystkie plakaty – i te duże i te całkiem małe – zasługują na wyróżnienie! Zwycięzcami konkursu w tym roku zostali:

I miejsce – Mikołaj Bieleś z klasy II D

II miejsce – Justyna Ogórek z klasy III DH

III miejsce – Karolina Handzlik z klasy II D

GRATULACJE !!!

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 28 listopada 2018 16:19