A
A
C

S.O.S

o S.O.S.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To pionierskie i innowacyjne w skali kraju przedsięwzięcie ruszyło 1 września 2012 roku, w 127 szkołach w Polsce – 32 liceach i 95 gimnazjach, z udziałem 207 nauczycieli.
Najistotniejszą częścią projektu było powołanie 32 żeńskich i męskich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w każdym województwie. Na każdy Ośrodek składają się trzy szkoły gimnazjalne i jedna ponadgimnazjalna, w których szkoleni są uczniowie z klas 1-3. Łącznie systemem szkolenia objętych zostało 3035 młodych siatkarek i siatkarzy.
W ramach programu każdy Siatkarski Ośrodek Szkolny został zaopatrzony w nowoczesny sprzęt treningowy, sfinansowano także zatrudnienie wykwalifikowanej kadry szkoleniowej oraz system rozgrywek pomiędzy szkołami, które zakwalifikowały się do programu.
Program S.O.S., jako pierwszy tego rodzaju ogólnopolski projekt, wpisuje się w strategię rozwoju sportu powszechnego, poprzez m.in. przesunięcie części środków ze sportu wyczynowego na sport powszechny, zwiększenie godzin obowiązkowego WF w szkołach, czy wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej do popularyzacji sportu powszechnego.

Szczególną wartością programu jest jego upowszechnianie połączone z wyrównywaniem szans zarówno dla nauczycieli, jak i młodych siatkarzy i siatkarek.

Czytaj więcej...
Czytaj więcej...

Aktualności S.O.S.

X miejsce Kopernika na XVIII Ogólnopolskiej Licealiadzie w Ostródzie

W malowniczo położonej Ostródzie województwie warmińsko- mazurskim od 31.05 do 02.06.2019 czerwca odbyła się kolejna XVIII Ogólnopolska Licealiada w piłce siatkowej chłopców pod patronatem Burmistrz Ostródy Zbigniewa Michalaka.

W turnieju tym po raz kolejny brał udział KOPERNIK – reprezentując województwo małopolskie

Uczestnicy Licealiady:

Lp.Szkoła – drużynaMiejscowośćWojewództwo
1.IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza KusocińskiegoWałbrzychDolnośląskie
2.XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. BydgoskichOlimpijczykówBydgoszczKujawsko – Pomorskie
3.Zespół  Szkół LeśnychBiłgorajLubelskie
4.I Liceum Ogólnokształcące im. Adama MickiewiczaSulęcinLubuskie
5.Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja KopernikaKętyMałopolskie
6.I Liceum Ogólnokształcące SportoweKrakówMałopolskie
7.LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława AndersaWarszawaMazowieckie
8.Zespół Szkół i Placówek OświatowychNysaOpolskie
9.Augustowskie Centrum EdukacyjneAugustówPodlaskie
10.VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji NarodowejGdańskPomorskie
11.X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa WybickiegoKielceŚwiętokrzyskie
12.VII Liceum OgólnokształcąceOlsztynWarmińsko-Mazurskie
13.Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych – Liceum nr XVIIIPoznańWielkopolskie
14.Zespół Szkół Chemicznych i OgólnokształcącychOlsztynWarmińsko-Mazurskie

Zespoły zostały rozlosowane w czterech grupach gdzie drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”

Grupa A

1.  I LO Sulęcin

2.  LO Kraków

3.  LXII LO Warszawa

 

Grupa B

1. VII LO Olsztyn

2. ACE Augustów

3.  IV LO Wałbrzych

4.  ZSL Biłgoraj

Grupa C

1. ZSG-D Poznań

2. PZ nr 10 Kęty

3. XI  LO Bydgoszcz

4. ZSCHiO Olsztyn

Grupa D

1. X LO Kielce

2.ZSiPO Nysa

3. VIII LO Gdańsk

 

 

Dwa najlepsze zespoły z grup grały o miejsca 1-8 .a miejsca 3-4 w grupach o miejsca 9-14

PZ nr 10 Kęty – ZSG Poznań – 1-2

PZ nr 10 Kęty – ZSCHiO Olsztyn – 2-1

PZ nr 10 Kęty – XI LO Bydgoszcz – 0-3

Kopernik grał w grupach o miejsca 9-14.

PZ nr 10 Kęty – ZSL Biłgoraj – 2-0

PZ nr 10 Kęty – VIII LO Gdańsk – 2-0

W ostatnim meczu o miejsce IX  LO Kraków pokonał PZ nr 10 Kęty 2-0

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa
  2. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nysa
  3. Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Licealnych Poznań
  4. X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego Kielce
  5. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin
  6. XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Bydgoskich Olimpijczyków Bydgoszcz
  7. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
  8. IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego Wałbrzych
  9. I Liceum Ogólnokształcące Sportowe Kraków
  10. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
  11. Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących Olsztyn
  12. Zespół Szkół Leśnych Biłgoraj
  13. Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów
  14. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej Gdańsk

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy atakujący – Filip Kaczmarek (Poznań)

Najlepszy przyjmujący – Kacper Stryjewski (Warszawa)

Najlepszy rozgrywający – Dawid  Wojciechowski (Nysa)

Najlepszy zawodnik MVP – Filip Bartosz (Warszawa)

Najlepszy zawodnik PZ Nr 10 – Cristiano Gutt

 

Maciej Gruszka nauczyciel S.O.S


XVII Festiwal Siatkówki „KOPERNIK” w Kętach

W dniach 14 – 15 maja 2019 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ketach  odbyła się XVII  Festiwalu Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców dla szkół gimnazjalnych  i podstawowych „Kopernik”. Zawody miały na celu promocję piłki siatkowej w środowisku lokalnym oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Powiatowym Zespole Nr10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach. … czytaj więcej

Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...