A
A
C

Aktualności S.O.S.

X miejsce Kopernika na XVIII Ogólnopolskiej Licealiadzie w Ostródzie

W malowniczo położonej Ostródzie województwie warmińsko- mazurskim od 31.05 do 02.06.2019 czerwca odbyła się kolejna XVIII Ogólnopolska Licealiada w piłce siatkowej chłopców pod patronatem Burmistrz Ostródy Zbigniewa Michalaka.

W turnieju tym po raz kolejny brał udział KOPERNIK – reprezentując województwo małopolskie

Uczestnicy Licealiady:

Lp.Szkoła – drużynaMiejscowośćWojewództwo
1.IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza KusocińskiegoWałbrzychDolnośląskie
2.XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. BydgoskichOlimpijczykówBydgoszczKujawsko – Pomorskie
3.Zespół  Szkół LeśnychBiłgorajLubelskie
4.I Liceum Ogólnokształcące im. Adama MickiewiczaSulęcinLubuskie
5.Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja KopernikaKętyMałopolskie
6.I Liceum Ogólnokształcące SportoweKrakówMałopolskie
7.LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława AndersaWarszawaMazowieckie
8.Zespół Szkół i Placówek OświatowychNysaOpolskie
9.Augustowskie Centrum EdukacyjneAugustówPodlaskie
10.VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji NarodowejGdańskPomorskie
11.X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa WybickiegoKielceŚwiętokrzyskie
12.VII Liceum OgólnokształcąceOlsztynWarmińsko-Mazurskie
13.Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych – Liceum nr XVIIIPoznańWielkopolskie
14.Zespół Szkół Chemicznych i OgólnokształcącychOlsztynWarmińsko-Mazurskie

Zespoły zostały rozlosowane w czterech grupach gdzie drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”

Grupa A

1.  I LO Sulęcin

2.  LO Kraków

3.  LXII LO Warszawa

 

Grupa B

1. VII LO Olsztyn

2. ACE Augustów

3.  IV LO Wałbrzych

4.  ZSL Biłgoraj

Grupa C

1. ZSG-D Poznań

2. PZ nr 10 Kęty

3. XI  LO Bydgoszcz

4. ZSCHiO Olsztyn

Grupa D

1. X LO Kielce

2.ZSiPO Nysa

3. VIII LO Gdańsk

 

 

Dwa najlepsze zespoły z grup grały o miejsca 1-8 .a miejsca 3-4 w grupach o miejsca 9-14

PZ nr 10 Kęty – ZSG Poznań – 1-2

PZ nr 10 Kęty – ZSCHiO Olsztyn – 2-1

PZ nr 10 Kęty – XI LO Bydgoszcz – 0-3

Kopernik grał w grupach o miejsca 9-14.

PZ nr 10 Kęty – ZSL Biłgoraj – 2-0

PZ nr 10 Kęty – VIII LO Gdańsk – 2-0

W ostatnim meczu o miejsce IX  LO Kraków pokonał PZ nr 10 Kęty 2-0

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa
  2. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nysa
  3. Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Licealnych Poznań
  4. X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego Kielce
  5. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin
  6. XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Bydgoskich Olimpijczyków Bydgoszcz
  7. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
  8. IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego Wałbrzych
  9. I Liceum Ogólnokształcące Sportowe Kraków
  10. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
  11. Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących Olsztyn
  12. Zespół Szkół Leśnych Biłgoraj
  13. Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów
  14. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej Gdańsk

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy atakujący – Filip Kaczmarek (Poznań)

Najlepszy przyjmujący – Kacper Stryjewski (Warszawa)

Najlepszy rozgrywający – Dawid  Wojciechowski (Nysa)

Najlepszy zawodnik MVP – Filip Bartosz (Warszawa)

Najlepszy zawodnik PZ Nr 10 – Cristiano Gutt

 

Maciej Gruszka nauczyciel S.O.S


XVII Festiwal Siatkówki „KOPERNIK” w Kętach

W dniach 14 – 15 maja 2019 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ketach  odbyła się XVII  Festiwalu Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców dla szkół gimnazjalnych  i podstawowych „Kopernik”. Zawody miały na celu promocję piłki siatkowej w środowisku lokalnym oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Powiatowym Zespole Nr10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

W pierwszy dzień Turnieju zawody rozgrywali chłopcy gdzie wzięło  udział 12 zespołów a w dniu następnym 15 drużyn dziewcząt .Zawody sędziowali uczniowie S.O.S Kopernik.

Festiwal został otwarty przez Panią Ilonę Kulę –  dyrektor PZNr10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

I m. SP  S.O.S Andrychów/1

Skład: Mateusz Mizera, Kamil Bodzek, Wiktoria Bylica Trener: Piotr Trojak

II m.  SP  S.O.S Andrychów/3

III m. PZ nr 11 Kęty

IV m. SP S.O.S Andrychów/

Najlepszy zawodnik turniejuMateusz  Mizera- SP nr 3 Andrychów/1

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

I m. SP  S.O.S Andrychów/4

Skład: Łucja  Lubera, Wiktoria Kojm , Weronika Pałosz, Trener: Piotr Kwak

II m.  SP  S.O.S Andrychów/3

III m.  SP  S.O.S Andrychów/1

IV m. SP 2 Kęty

Najlepsza zawodniczka turnieju –  Łucja Lubera – SP  S.O.S Andrychów/4

Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe medale, puchary ,statuetki oraz nagrody rzeczowe z okazji turnieju.

Nauczyciele S.O.S Kopernik

 


I miejsce „Kopernika” w półfinale Licealiady w Kętach

W zawodach uczestniczyły cztery drużyny reprezentujące poszczególne powiaty: ZS Libiąż – powiat chrzanowski, I LO Olkusz – powiat olkuski, ILO Andrychów- powiat wadowicki oraz PZNr10 Kęty – powiat oświęcimski

Drużyny grały systemem pucharowym:

Półfinał 1-ZS Libiąż- PZNr10 Kęty (0-2)

Półfinał 2-ILO Olkusz – I LO Andrychów (0-2)

O III miejsce- ZS Libiąż – ILO Olkusz (0-2)

Finał PZNr10 Kęty – ILO Andrychów (2-0)

Mistrzem półfinału został  PZNr10„Kopernik”

Skład drużyny:

Piotr Baranowski, Bartosz Góra, Cristiano Gutt, Jakub Młodzik, Piotr Olak, Tomasz Pindel, Igor Sablik, Patryk Sasuła, Kacper Wawak, Eryk Wolas, Radosław Żak, Jakub Żurek

Trener: Maciej Gruszka

Klasyfikacja końcowa:

  1. PZnr10 Kęty
  2. ILO Andrychów
  3. ILO Olkusz

PZnr10 Kęty awansował do Finału Małopolskiego!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 


 SOS Kęty Wicemistrzem Małopolski Juniorów 2019

Turniej Finałowy o Mistrzostwo Małopolski Juniorów w sezonie 2018/2019  odbył się w Krakowie  w dniach 7-9 luty 2019 r

Wicemistrzem Małopolski została drużyna UMKS Kęczanin Kęty S.O.S KOPERNIK !

Skład: Piotr Baranowski, Jerzy Drabiński, Bartosz Góra, Cristiano Gutt, Michał Hruby, , Jakub Młodzik, Gracjan Niedziela, Nikodem Kruczalak, Piotr Olak, Tomasz Pindel, Igor Sablik, Patryk Sasuła, Jan Skudlarski, Antoni Szczepańczyk, Kacper Wawak, Eryk Wolas, Radosław Żak i Jakub Żurek

Trener: Maciej Gruszka

Klasyfikacja końcowa MMJ 2019:

  1. Dunajec Nowy Sącz
  2. UMKS Kęczanin Kęty S.O.S Kopernik
  3. Sparta Volleyball Kraków
  4. UKS Hutnik Kraków

Najlepsi zawodnicy turnieju finałowego:

Jakub Olszewski (Dunajec Nowy Sącz) – MVP

Igor Sablik (UMKS Kęczanin S.O.S Kopernik) – najlepszy środkowy

Cristiano Gutt (UMKS Kęczanin  S.O.S Kopernik) – najlepszy libero

Miłosz Trzop (Dunajec Nowy Sącz) – najlepszy rozgrywający

Miłosz Iszczuk (Dunajec Nowy Sącz)  – najlepszy przyjmujący

Dawid Waligóra (Dunajec Nowy Sącz) – najlepszy atakujący

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Małopolski Juniorów – ostatnie sezon

Wyniki:

07.02.2019 r. /czwartek/

godz. 12.30

Sparta Volleyball Kraków – UKS Hutnik Kraków 3:0 (25:11, 27:25, 25:10)

Dunajec Nowy Sącz – UMKS  Kęczanin Kęty  S.O.S Kopernik 3:0 (25:11, 27:25, 25:22)

08.02.2019 r. /piątek/

godz. 12.30

UMKS Kęczanin Kęty  S.O.S Kopernik – UKS Hutnik Kraków 3:0 (27:25, 25:21, 27:25)

Sparta Volleyball Kraków – Dunajec Nowy Sącz 1:3 (21:25, 25:17, 14:25, 22:25)

09.02.2019 r. /sobota/

Dunajec Nowy Sącz – UKS Hutnik Kraków  3:0

UMKS Kęczanin Kęty  S.O.S Kopernik – Sparta Volleyball Kraków 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:9)

Zawodnicy reprezentujący UMKS Kęczanin są uczniami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Powiatowym Zespole Nr 10 SME im. M. Kopernika w Kętach.

Gratulujemy!!!

Nauczyciele S.O.S


IV miejsce UMKS LO S.O.S Kęczanin Kęty w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorów.

W dniach 15-18.02.2108 w Pile odbyły się Turniej Ćwierćfinałowy o Mistrzostwo Polski Juniorów w piłce siatkowej.

W zawodach brało udział sześć zespołów reprezentujących poszczególne województwa: wielkopolskie, podkarpackie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, dolnośląskie.

Drużyna UMKS Kęczanin reprezentowała Małopolskę w następującym składzie:

Maciej Pająk ,Artur Swakóń , Piotr Droździk, Jerzy Drabiński, Jakub Młodzik, Kacper Wawak , Kamil Wojewodzic, Wojciech Gruszka(kapitan drużyny),Sebastian Urbański, Mateusz Bujarek , Igor Sablik , Jakub Matyszkowicz ,Mateusz Gutt oraz Cristiano Gutt

Większość zawodników stanowią uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach

Trener zespołu jest Maciej Gruszka

Drużyny podzielono na dwie grupy:

Grupa A

  1. UKS SMS Piła
  2. KS Błękitni Ropczyce
  3. Exact System Norwid Częstochowa

Grupa B

  1. UMKS LO S.O.S Kęczanin Kęty
  2. SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski
  3. MUKS IKAR Legnica

UMKS LO S.O.S Kęczanin po pokonaniu 3-2(-18,22, 8,-20,11)SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski przegrał następnego dnia 2-3 (-22,-21,16,18,-12) awansował do finałowej czwórki.

W finałowej czwórce przegrał z Exact Norwid Częstochowa 1-3(-26,20,-23,-25) oraz z MUKSem Legnica 0-3 (-14,-17,-22) zajmując IV miejsce.

Klasyfikacja Końcowa:

1miejsce – Exact System Norwid Częstochowa

2 miejsce – UKS SMS Piła

3 miejsce – MUKS IKAR Legnica

4 miejsce – UMKS Kęczanin Kęty

5 miejsce – KS Błękitni Ropczyce

6 miejsce – SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski

Gratulujemy!


UMKS Kęczanin S.O.S Kęty Mistrzem Małopolski Juniorów   

W Kętach w dniach 01-02.02.2018 na Hali OSiR odbył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Małopolski Juniorów sezon 2017/2018.

Mistrzem Małopolski została drużyna UMKS Kęczanin Kęty !

Skład UMKS: Pająk M., Gruszka W., Droździk P., Wojewodzic  K., Urbański S., Sablik I, Gutt M.  (libero) oraz Gutt  K. (libero ) , Bujarek  M., Swakoń  A., Drabiński J., Młodzik J., Wawak K., Matyszkowicz J., Własiński K. Trener Maciej Gruszka.

Zawodnicy reprezentujący UMKS Kęczanin są uczniami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Powiatowym Zespole Nr 10 SME im. M. Kopernika w Kętach

Oto wyniki:

01.02.2018 r. /czwartek/

Ogniwo Piwniczna – UKS Hutnik Kraków  0:3 (22:25, 18:25, 13:25)

GKPS Gorlice – UMKS  Kęczanin Kęty 1:3 (25:23, 19:25, 17:25, 19:25)

 

02.02.2018 r. /piątek/

UKS Hutnik Kraków – UMKS Kęczanin Kęty  0:3 (18:25, 20:25, 18:25)

Ogniwo Piwniczna – GKPS Gorlice 1:3 (20:25, 21:25, 25:13, 21:25)

 

GKPS Gorlice – UKS Hutnik Kraków  1:3 (26:24, 11:25, 22:25, 21:25)

UMKS Kęczanin Kęty – Ogniwo Piwniczna 3:0 (25:22, 25:14, 25:13)

Klasyfikacja końcowa:

  1. UMKS KĘCZANIN KĘTY – Mistrz Małopolski 2017/2018
  2. UKS Hutnik Kraków
  3. GKPS Gorlice
  4. Ogniwo Piwniczna

Kęczanin i Hutnik awansowały do 1/4 finału Mistrzostw Polski

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju – Wojciech Gruszka (UMKS Kęczanin Kęty)

Najlepszy przyjmujacy – Krzysztof Luberda (Ogniwo Piwniczna)

Najlepszy blokujący -Tomasz Gargula (Hutnik Kraków)

Najlepszy rozgrywający – Adam Gryga (GKPS Gorlice)

Najlepszy atakujący – Marcin Zabawa (Hutnik Kraków)

Najlepszy libero – Mateusz Gutt (UMKS Kęczanin Kęty)