A
A

Samorząd uczniowski 2018/2019

ROK SZKOLNY 2018/2019


10.12.2018r. – Konkurs piosenki świątecznej

Na szkolnym facebook’u ogłoszono konkurs na najlepsze nagranie piosenki „Jingle Bells”. Zwyciężyła klasa IHC z największą liczbą polubień na FB. Natomiast klasa III DH wykazała się ogromną kreatywnością i znajomością reżyserii. Obie klasy zostały słodko nagrodzone oraz otrzymały okolicznościowe dyplomy. Obu klasom serdecznie gratulujemy.


06.12.2018r. – Dzień Św. Mikołaja

Dnia 6 grudnia uczniowie należący do SU przebrani w strój Św. Mikołaj, Aniołka i diabełka złożyli wizytę u grzecznych uczniów PZ Nr 10 SME. Mikołaj rozdał słodkie upominki za udział w quizie a diabełek „poczęstowała” rózgą tych, którzy nie byli grzeczni przez cały rok.


20.11.2018r. – sprzedaż świątecznych kartek

Samorząd Uczniowski rozprowadzał świąteczne kartki organizacji Sursum Corda. Dochód ze sprzedaży zasila leczenie i rehabilitacje małych dzieci. Dzięki wielki sercom naszych uczniów i nauczycieli kartki rozeszły się w jeden dzień.


11.11.2018r – Dzień Odzyskania Niepodległości

Udział pocztu sztandarowego w obchodach Święta Niepodległości.


03.10.2018r. – Dzień Chłopaka

Sprzedaż ciasteczek przygotowanych przez panią Monikę Kasperczyk wraz z uczniami klas gastronomicznych dla Samorządu uczniowskiego.


13.10.2018r. – Dzień Nauczyciela

Składanie życzeń i kwiatów nauczycielom oraz pracownikom administracji szkoły.


16.10.2018r. – Organizacja wyjścia integracyjnego klas pierwszych

16 i 17 września odbyły się wycieczki integracyjne klas pierwszych do Chaty na Groniu.

 


13.10.2018r. – Ślubowanie klas pierwszych

Uczniowie klas pierwszych Technikum, Liceum oraz Szkoły Branżowej I Stopnia stali się pełnoprawnymi członkami Naszej społeczności szkolnej. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo wytrwałości w zdobywaniu dalszej wiedzy. Oby nauka stała się fascynującą i satysfakcjonującą przygodą, prowadzącą do rozwoju swoich zainteresowań.


30.09.2018r. – I Biegu Patriotycznego 10w10

W niedzielę 30 września 2018r. Lokalna Grupa Działania „DOLINA Soły”, Powiat Oświęcimski i Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach  zorganizowały I Bieg Patriotyczny 10w10. Celem biegu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, upamiętnienie najważniejszych dat w historii Powiatu Oświęcimskiego, propagowanie biegania jako uniwersalnego sposobu na podtrzymanie sprawności fizycznej i dbałości o zdrowie. Po biegu miało miejsce wiele imprez towarzyszących m.in. polonez w wykonaniu młodzieży i nauczycieli z PZ NR 10 SM-E w Kętach.


16.09.2018r. – Bieg charytatywny Po Serce Zbója

Dnia 16 września odbyła się kolejna edycja charytatywnego biegu Po Serce Zbója w Andrychowie. Uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele zbierali pieniądze dla małego Bartusia poprzez przejście lub przebiegnięcie dowolnej liczby okrążeń.


05.09.18-12.09.18 – Kiermasz podręczników szkolnych

Początkiem września odbył się kiermasz podręczników szkolnych, które nasi uczniowie mogli odkupić od starszych kolegów lub absolwentów PZ NR 10.


03.09.2018r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2018 roku w Powiatowym Zespole nr 10 w Kętach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wspólnie pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny. Pani dyrektor Ilona Kula zwracając się do zebranych, przypomniała, że w tym roku będziemy świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem już 30 września wspólnie musimy się zmierzyć z bardzo dużym wyzwaniem, jakim będzie organizacja I Biegu Patriotycznego przy naszej szkole „DZIESIĄTKA w DZIESIĄTCE”. Szczegóły patriotycznego biegu przybliżył uczniom wicestarosta pan Jarosław Jurzak. W swoim wystąpieniu życzył uczniom wiary w siebie i wytrwałości w dążeniu do celu. Podkreślił, iż chciałby, aby potrafili wykorzystywać swoje zdolności i osiągnęli to, czego naprawdę pragną. Dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły popłynęły życzenia owocnej, pomyślnej pracy w nowym roku szkolnym.


 

ROK SZKOLNY 2017/2018


23.12.2017r. – Kolędowanie

Wspólne kolędowanie i życzenia. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Wesołych Świąt!


10.11.2017r. – Święto Niepodległości

Już od kilku lat w szkole świętujemy Rocznicę Odzyskania Niepodległości w konwencji Urodzin Ojczyzny. To okazja, aby  wspólnie się spotkać i wspominać trudne dni zmagań o wolną Polskę. W Urodzinach uczestniczy cała społeczność szkolna, przygotowując  się do złożenia urodzinowych życzeń.  Szczególne wzruszenie wywołuje występ szkolnego chóru. Niemal  50 uczniów prezentuje dawne i współczesne pieśni patriotyczne. Chórzyści nie mają profesjonalnego przygotowania, ale ich zaangażowanie i pasja wywołują wzruszenie i refleksje nad dawnymi i współczesnymi losami Ojczyzny.

W tym roku 10 XI śpiewanie połączyło pokolenia. W szkole gościliśmy seniorów – podopiecznych  Dziennego Domu „Senior – Wigor”. Swoją obecnością zaszczycił nas też Wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego p. Jarosław Jurzak, Komendant Gminny OSP w Kętach p. Józef Szafran,  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p. Agata Szyszka – Mądro , Dyrektor Domu Kultury w Kętach p. Sylwia Brzozowicz, Przewodniczący Rady Seniorów w Kętach p. Jerzy Kolasa. Wszyscy z radością wyśpiewywali strofy patriotycznych pieśni. Potwierdziło się powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje, młodzież podjęła wyzwanie i polskie pieśni rozbrzmiewały nieskrępowanie. To spotkanie niewątpliwie było lekcją historii w muzycznej oprawie. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli PZ Nr 10 SME w Kętach  Rocznicę Odzyskania Niepodległości przeżyliśmy we wspólnocie ludzi, dla których Ojczyzna znaczy Odpowiedzialność.


26.10.2017r. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego

4 października ogłoszono Wybory do SU. Poszukiwani byli młodzi, zdolni i kreatywni uczniowie z głową pełną pomysłów, nie bojący się wyzwań. Kampania wyborcza trwała do 13.10.2017r. We czwartek 26.10przeprowadzono głosowanie. Wyniki głosowania:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Natalia Lewandowska,  kl. II DH

I Zastępca Przewodniczącego
Gabriela Mikuła,  kl. II DH

II Zastępca Przewodniczącego
Marcel Czarnik, kl. IIT

GRATULUJEMY!


18-19.10.2017r. – Wyjazd integracyjny klas pierwszych

W dniach 18 i 19 października uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w wyjściu integracyjnym na Chatę Na Groniu w Mesznej. Po trudach wspinaczki czekały na nich liczne zabawy tj. przeciąganie liny, gra w siatkówkę balonami napełnionymi wodą, czy strzelanie z łuku. Oprócz tego uczniowie sami zbierali patyki, z których rozpalili ognisko, a potem zjedli pyszne kiełbaski:)
Dziękujemy za fantastyczną zabawę!


2.10.2018r. – Dzień Chłopaka

W dniu 2.10.2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka! Najpierw były przygotowania – uczniowie, a właściwie uczennice z klas technih żywienia i usług gastronomicznych przygotowały kolorowe pierniczki. Na dużej przerwie przygotowano konkurs. Panowie musieli zmierzyć się z quizem na temat: ile wiem o dziewczynach? Na zwycięzców czekały słodkie upominki!


12.10.2017r. – „Ślubujemy!”

Uroczystości dodają blasku naszej codzienności szkolnej. W Koperniku jedną z najważniejszych uroczystości jest ślubowanie klas  pierwszych. W tym roku 12 października  szesnastolatkowie ślubowali na Sztandar Szkoły – wyjątkowy to widok. Podniosły charakter miała cała uroczystość. Głośnym „ślubuję” wszyscy pierwszoklasiści potwierdzili wolę wypełniania swoich obowiązków. Teraz koleje ich codziennej,  szkolnej pracy będą sprawdzianem  odpowiedzialności za słowa. Głos w czasie ślubowania zabrał wicestarosta oświęcimski Jarosław Jurzak, który przywołał swoje szkolne lata w naszej szkole i życzył zebranym, aby wytrwałością i pracowitością dążyli do spełnienia marzeń, nawet tych, które wydają się nierealne.

Pani Dyrektor Ilona Kula zwracając się do bohaterów dnia, wyraziła oczekiwanie, że będą pamiętali skąd pochodzą, jakie są ich korzenie. „Nie wystarczy dużo i pięknie mówić o dobru Polski, trzeba jeszcze dać świadectwo przywiązania do wartości (…). Mam tu na myśli przekazanie naszej kultury z pokolenia na pokolenie, pielęgnowanie tradycji, oddawanie czci symbolom narodowym, działanie dla dobra ogółu(…)”. W dalszej części wystąpienia usłyszeliśmy, że miarą tego jacy jesteśmy jest szacunek dla drugiego człowieka. „Polacy to naród odważnych, twardych, wytrwałych obywateli. Należy sprawić by Polska była krajem ludzi wykształconych i spełnionych”- podkreśliła Pani Dyrektor.

Następnie głos zabrali przedstawiciele klas III- Paweł Walczyk, Julia Michalska i Przemysław Łuczak, którzy życzyli swoim młodszym kolegom wytrwałości. Trzecioklasiści w imieniu społeczności szkolnej wręczyli kolegom długopisy z napisem „Wolność- kocham i rozumiem”. Na potwierdzenie tych słów wyświetlono film „Niezwyciężeni”, odwołujący się do najnowszej historii Polski. Animowany przekaz to głos suwerennego państwa polskiego, które wystawiło do II wojny światowej czwartą co do wielkości armię, poniosło w niej najwięcej ofiar i jako jedyne walczyło od początku do końca.

Wiersz „Przesłanie pana Cogito” Zbigniewa Herberta usłyszeliśmy w interpretacji ucznia I klasy BC- Konrada Niemczyka z muzyką Chopina w tle. Uczennica klasy II D Karolina Juda wykonała piosenkę „Jest taki kraj”. Całe ślubowanie okrasili prezentacjami uczniowie klasy III HC- Przemysław Toma, Dominik Fąferko i Przemysław Łuczak.

Na zakończenie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego -Janusz Wojtyła i Wiktoria Pasternak zwrócili się do opiekunek Samorządu  pani Barbary Tytko i pani Beaty Matyszkowicz z podziękowaniami za 5-letnią pracę. Podziękowano za wysiłek, wsparcie i życzliwość.

P.S. Samorząd uczniowski dziękuje Pani Małgorzacie Dziędziel-Gabryszak, przedstawicielom klasy III s i chłopakom z Radiowęzła za pomoc w przygotowaniu ślubowania.


4.09.2017-15.09.2017r. – Kiermasz szkolnych podręczników

Samorząd uczniowski we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej zorganizował kolejny raz kiermasz używanych podręczników, który jak zwykle cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!


4.09.2017r. – Nowy rok szkolny w „Koperniku” zainaugurowany

4 września 2017 roku w Powiatowym Zespole nr 10 w Kętach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W czasie uroczystości podziękowano za pracę na stanowisku dyrektora szkoły pani mgr Anecie Jekiełek oraz pani wicedyrektor mgr Ewie Marchewce. Obu Paniom cała społeczność szkolna podziękowała brawami oraz życzeniami zadowolenia z pracy i realizacji dalszych zawodowych projektów.

Na stanowisku dyrektora szkoły powitano panią mgr Ilonę Kulę oraz jej zastępców: mgr Halinę Palarczyk – Karp, mgr inż. Dorotę Gawron, mgr Dagmarę Kojder – Pyrdziak.

W swoim pierwszym wystąpieniu Pani Dyrektor życzyła uczniom wiary w siebie i wytrwałości w dążeniu do celu. Podkreśliła, iż chciałaby, aby potrafili wykorzystywać swoje zdolności i osiągnęli to, czego naprawdę pragną.

Dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły popłynęły życzenia owocnej, pomyślnej pracy w nowym roku szkolnym.


Dziękujemy za współpracę!


ROK SZKOLNY 2016/2017

27.06.2017 – Informacja o szafkach w szatni

Zgodnie z wcześniejszym komunikatem wszystkie nieopróżnione szafki zostały komisyjnie otwarte, a pozostawione w nich rzeczy spakowane do worków i pozostawione u pań w szatni (buty, bluzy, parasole, podręczniki itp. czekają na odbiór).

Wszystkim, którzy na czas oddali kluczyki i pozostawili szafki w należytym porządku serdecznie dziękujemy!


23.06.2017 – Wakacje!!!

Nadeszły wakacje i cała społeczność Kopernika ochoczo przybyła na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Sukcesów gratulowali uczniom pan wicestarosta Jarosław Jurzak, pani dyrektor Aneta Jekiełek oraz wychowawcy i nauczyciele.

Szczególnym punktem uroczystości było pożegnanie pana dyrektora Adama Gasińskiego, który po wielu latach pracy na rzecz naszej szkoły odchodzi na emeryturę – jeszcze raz dziękujemy za życzliwość i profesjonalizm oraz życzymy wszystkiego najlepszego!


3.05.2017 – Vivat Maj! 3 Maj!

Poczet sztandarowy Kopernika jak co roku reprezentował naszą społeczność szkolną podczas gminnych obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja. Najpierw uczestniczyliśmy w złożeniu kwiatów w miejscach pamiątkowych, następnie wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę.


28.04.2017 – Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Pożegnanie absolwentów przebiegało w miłej, acz podniosłej atmosferze – chwile powagi i zadumy mieszały się z wybuchami śmiechu i radosnymi wspomnieniami. Szkolny Kabaret (z kl. II BT) rozbawił, prezentacja pana Janusza Czarnika niczym wehikuł czasu przeniosła do przeszłości, Pani Dyrektor, wychowawcy i opiekunowie szkolnych kół zainteresowań nagradzając, dali powody do dumy, zaś maturzyści AD 2017 prezentowali się godnie, świętowali zwycięstwa nie tylko naukowe czy sportowe oraz dziękowali za wspólne lata.

Chyba każdemu zakręciła się łezka w oku…

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i sukcesów w dorosłym życiu!


11 i 22.04.2017 – Gra miejska

Samorząd Uczniowski naszej szkoły odpowiedział na zaproszenie PZ Nr11 i zgłosił się do udziału w grze miejskiej, której celem było uczczenie 740-lecia Kęt.

Reprezentującą nas drużynę stworzyli uczniowie klasy I T, którzy 11.04 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w kęckim muzeum, zaś 22.04 mieli wędrować szlakami historii i zagadek – nikt nie przypuszczał, że stan zdrowia uczestników wyeliminuje nas z gry…

Jednak w przyszłym roku wygramy!

Więcej na stronie http://kety.pl/Gra-Miejska-sposobem-na-uczczenie


III-IV 2017 – Tabla dla maturzystów

Dziękujemy wszystkim uczniom klas maturalnych, którzy zaangażowali się w akcję wykonania pamiątkowych zdjęć klasowych oraz panu Januszowi Czarnikowi, który był fotografem, grafikiem komputerowym i dobrym duchem przedsięwzięcia.

W marcu SU przeprowadził „badania rynku” i w kwietniu pełną parą ruszył „proces produkcji”.

Mamy nadzieję, że tabla spodobają się i powrócimy do szkolnych tradycji zachowywania wspomnień w fotografii.


14.02.2017 – Walentynki

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Kopernika (zakochanym i nie) życzymy, byście na swojej drodze spotykali ludzi życzliwych, radosnych i otwartych, a święto miłości trwało w Waszych sercach każdego dnia!

 


22.12.2016 – Wigilijki

Klasowe świąteczne spotkania to wieloletnia tradycja naszej szkoły– w tym roku nie mogło być inaczej!

Wszystkim klasom dziękujemy za piękne przygotowanie, właściwe zachowanie i (choć to prozaiczne i przyziemne) za posprzątanie sal!

Mamy nadzieję, że podobał się skecz przygotowany przez szkolnych kabareciarzy z II BT, którym bardzo dziękujemy!

 6.12.2016 – Święty Mikołaj gości w PZ10

Nasi uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy muszą być bardzo grzeczni, bowiem Święty Mikołaj spędził w Koperniku cały dzień na rozdawaniu prezentów. Na szczęście mógł liczyć na wielu pomocników!

Słodycze (i nieliczne rózgi…), konkursy, zabawy, pamiątkowe zdjęcia to tylko niektóre atrakcje tego dnia – trzeba jeszcze podkreślić piękne stroje świątecznego orszaku i wyjątkowe dekoracje!

Bardzo dziękujemy klasie II LO za zaangażowanie w przedsięwzięcie, a szczególnie (na zdjęciu od lewej) Kasi_Glondys, Natalii Trzepaczce, Dominice Szymli, Arturowi Swakoniowi, Wojtkowi Gruszce, Martynie_Zinczak, Wiktorii Łukaszce i Agacie Adamus. Specjalne podziękowania składamy panu Januszowi_Czarnikowi!

Brak nam słów, by wyrazić wdzięczność Dominice Szymli, która stworzyła całą cudowną scenografię!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, by tego dnia było wyjątkowo miło i radośnie!

 


11.11.2016 – Święto Niepodległości

Poczet Sztandarowy naszej szkoły tradycyjnie wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości – szczegóły na stronie internetowej http://kety.pl


28.10.2016 – Zwyczaje krajów anglojęzycznych

Młodzież klasy II D pod opieką nauczycieli języka angielskiego – pani Jolanty Kuźmy i pani Karoliny Czulak przygotowała liczne atrakcje dla wszystkich uczniów Kopernika – celem było zwiększenie znajomości kultury, tradycji i zwyczajów krajów anglojęzycznych.

Dziękujemy!

Projekt turystyczno-ekologiczny

Samorząd Uczniowski Kopernika bierze udział w projekcie starostwa oświęcimskiego, którego celem jest propagowanie idei ekologii wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszamy do kontaktu z Krzysztofem Biczakiem lub Januszem Wojtyłą.

 


23.10.2016 – VI Jarmark Świętojański

Na zaproszenie Burmistrza Gminy Kęty, Poczet Sztandarowy naszego Zespołu Szkół wziął udział w obchodach dnia patrona Kęt.

W programie była uroczysta msza odpustowa, otwarcie Jarmarku na kęckim rynku, koncert muzyki dawnej, prezentacja legend o św. Janie Kantym i wiele innych atrakcji.


 


14.10.2016 – Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klas Pierwszych

Samorząd Uczniowski przygotował, jak co roku, uroczystość z okazji święta wszystkich związanych z procesem edukacji.

Na początku imprezy uczniowie złożyli życzenia pracownikom Szkoły, na ręce Dyrekcji przekazali symboliczne kwiaty, zaś  wszystkim zebranym wręczyli prezenty pod tajemniczo brzmiącą nazwą „czasoumilacz edukacyjny” (patrząc na zdjęcia, wnioskujemy, że był to trafiony pomysł…).

Do życzeń przyłączyła się pani dyrektor Aneta Jekiełek, podkreślając, że każdy nauczyciel, pracownik i uczeń jest tak samo ważny w naszej szkolnej rodzinie. Szczególne słowa skierowała, na chwilę przed ślubowaniem, do pierwszoklasistów – zaznaczyła, że przynależność do naszej społeczności zobowiązuje do właściwej postawy uczniowskiej.

Ślubowanie na Sztandar Szkoły odbyło się w podniosłej atmosferze, pierwszaki otrzymały od Samorządu drobne pamiątki, a ich reprezentant podziękował za miłe przyjęcie i życzliwość.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzenia skeczu w wykonaniu Tymczasowego Kabaretu Szkolnego (z klasy II BT) pod opieką pani Ewy Króliczek i pani Alicji Dudek – aktorzy wywiązali się ze swoich ról rewelacyjnie!

Dodatkowym punktem obchodów była możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć klasowych, których wykonania podjął się, jak zwykle, pan Janusz Czarnik.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania, a w szczególności pani Magdalenie Cieślawskiej oraz klasie IV B i II LO.


30.09.2016 – Piknik Graffiti

Młodzież Kopernika wzięła udział w Edukacyjno-Integracyjnym Pikniku Graffiti organizowanym przez Fundację Kukuryku.

Ochotnicy pomagali przy pracach organizacyjnych, pracowali jako wolontariusze, a także stworzyli drużynę grafficiarzy.

Szczegóły na stronie http://kety.pl/strona.php oraz http://kety.pl/Zobacz-jak-powstawaly-obrazy.

 


30.09.2016 – Dzień Chłopaka

   Klasa II D pod opieką p. Marzeny Łysoń-Król we współpracy z Samorządem Uczniowskim umożliwiła damskiej części społeczności Kopernika uczczenie święta naszych chłopaków – przygotowała stoisko z okolicznościowymi kartkami oraz pysznymi ciasteczkami w męskim guście.

Wszystkim kolegom, przyjaciołom, znajomym i nieznajomym, kumplom, chłopcom, mężczyznom, uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

 


14.09.2016 – Pierwsze spotkanie SU

Program inauguracyjnego spotkania zawierał powitanie pierwszoklasistów przez przewodniczącego SU – Janusza Wojtyłę, omówienie organizacji pracy SU w r. szk. 2016/17, przekazanie najważniejszych komunikatów oraz zaproszenie do współpracy.

 


13.09.2016 – Kawiarenka u Astronoma

Kolejny raz Mikołaj Kopernik podziałał swoim urokiem osobistym na rodziców, którzy przybyli na spotkanie z wychowawcami i częstował wszystkich wspaniałymi ciasteczkami.

Dziękujemy pani Monice Kasperczyk oraz uczniom, którzy pomagali przy tegorocznej edycji imprezy, a w szczególności tym, którzy życzliwością wspierają działalność SU.

 


8.09.2016 – Szafki w szatni przyznane

Samorząd Uczniowski przydzielił już szafki – stare przyznano wszystkim klasom (oprócz klas II m i III m), zaś nowe tylko klasom II, III i IV liceum i technikum.

Prosimy o przestrzeganie zasad przydziału oraz dbanie o właściwe użytkowanie szafek!

 


2 i 9.09.2016 – Kiermasz podręczników

Samorząd uczniowski we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej zorganizował kolejny raz kiermasz używanych podręczników, który jak zwykle cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

 


1.09.2016 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny 2016/2017 społeczność PZ Nr10 powitała w dwóch turach: o godzinie 9.00 zebrali się uczniowie ośmiu klas pierwszych, zaś o 10.00 starsze roczniki.

W tym szczególnym dniu Dyrektor Aneta Jekiełek życzyła wszystkim sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Uroczystość inauguracji uświetnił swoją obecnością absolwent i długoletni nauczyciel Kopernika, a obecnie wicestarosta powiatu oświęcimskiego Jarosław Jurzak, który podkreślał wartość edukacji i zachęcał młodzież do prezentowania aktywnej postawy uczniowskiej.