A
A
C

Uczniowie klas maturalnych z wizytą na ATH w Bielsku- Białej

Uczniowie klas maturalnych z wizytą na ATH w Bielsku- Białej

W ramach współpracy z Akademią Techniczno – Humanistyczną  w Bielsku Białej, uczniowie klas maturalnych naszej Szkoły wzięli udział w Dniach Otwartych Uczelni.

Dnia 25 września 2017  uczniowie zostali powitani przez  dr hab. Inż. Jacka Nowakowskiego, prof. ATH,  Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki.

W dalszej części spotkania Dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki promował wydziały uczelni i możliwości podjęcia kształcenia na poszczególnych kierunkach.

Przyszli  studenci mogli wysłuchać ciekawego wykładu  „110 lat lotnictwa – dalej, szybciej, wyżej…„ przeprowadzonego przez dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego, prof. ATH.

Po części wstępnej absolwenci wzięli udział w warsztatach:

  • Projektowanie procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.
  • Wirtualna „aleja gwiazd”: zeskanuj swoją dłoń.
  • Obrabiarka CNC plus robot, czyli… nowoczesne wytwarzanie.
  • Roboty edukacyjne Makeblock Airblock.
  • Platforma Arduino jako wstęp do Internetu Rzeczy.
  • Kamera termowizyjna, jako nowoczesne uniwersalne narzędzie diagnostyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa Techniczna oraz możliwość wzięcia udziału w jeździe testowej Alfa Romeo z silnikiem o mocy 550 KM (dla odważnych). Oczywiście był czas na odpoczynek i „studencką grochówkę”. Zainteresowani uczniowie  na pewno skorzystali z wykładów, w których mieli okazję uczestniczyć dzięki współpracy ATH z PZNr10SME. Poprzez poznanie nowych dla wielu  z nich zagadnień docenili,  jak potężnym narzędziem jest wiedza. Dziękujemy władzom Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku Białej za zaproszenie.

Więcej na stronie: http://www.wbmii.ath.bielsko.pl/

 

A. Rodak

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 5 października 2017 14:26