A
A
C

Uczniowie z „Kopernika” w Kętach po raz szósty na wymianie z Bad Liebenzell

Uczniowie z „Kopernika” w Kętach po raz szósty na wymianie z Bad Liebenzell

W dniach 25-30 listopada 2019r kilku uczniów z naszej szkoły z Technikum w Kętach uczestniczyło w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Tematem spotkania były „Prawa człowieka wczoraj-prawa człowieka dzisiaj: hate speech- zło przeszłości i teraźniejszości”.

Po zakwaterowaniu, spotkaliśmy się z innymi uczestnikami wymiany z okolic Bad Liebenzell oraz uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych. W pierwszych dniach projektu wybraliśmy się do Miejsca pamięci Muzeum Auschwitz. Rozmawialiśmy na tematy związane z łamaniem praw człowieka w obozie i nie tylko. Podczas projektu mieliśmy zajęcia na temat propagandy w Trzeciej Rzeszy i jej wpływu na ludzi dawniej oraz w obecnych czasach. W kolejnych dniach pracowaliśmy w grupach: teatralnej i literackiej.

W czwartek 28.11.2019 r. , pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzaliśmy  rynek  oraz żydowską dzielnicę Kazimierz. Po zwiedzaniu mieliśmy trochę czasu wolnego, który spędziliśmy w mieszanych grupach w przyjemnej atmosferze.

W piątek 29.11.2019 r. rano wybraliśmy się do Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu, gdzie mieliśmy zajęcia na temat mowy nienawiści oraz historii Żydów w Oświęcimiu i w okolicznych wsiach. Oglądaliśmy wzruszające przedstawienie ukazujące brutalność pozornie zwykłych słów a także czytaliśmy artykuły dokładnie analizujące propagandę oraz mowę nienawiści Na zakończenie prezentowaliśmy nasze scenki oraz artykuły. Po naszej tygodniowej pracy pożegnaliśmy się z grupą niemiecką. Z niecierpliwością czekamy na naszą rewizytę w kwietniu 2020 r. w Niemczech. Dziękujemy Dyrekcji PZ Nr 10  oraz nauczycielom języka niemieckiego za wspieranie projektu, PNWM w Warszawie za dofinansowanie oraz MDSM w Oświęcimiu za organizację.

Uczestnicy wymiany z PZ Nr 10 SME w Kętach

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 17 grudnia 2019 15:04