A
A
C

Wizyta klas maturalnych na Dniach Otwartych ATH w Bielsku-Białej

Wizyta klas maturalnych na Dniach Otwartych ATH w Bielsku-Białej

W dniach 26-27.09.2019 r. klasy maturalne z PZ Nr 10 w Kętach w ramach Dni Otwartych odwiedziły Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Dziesiąta – jubileuszowa – edycja tego wydarzenia miała odmienny charakter od dotychczasowych; uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą uczelni, biorąc udział w krótkich zajęciach przygotowanych przez każdy z Wydziałów ATH.

W czwartek, dn. 26.09.2019 r. klasa IIIs LO  i IVD TH rozpoczęły przygodę z bielską uczelnią od zwiedzania wystawy technicznej, okazy zabytkowe i najnowocześniejsze zdobycze techniki samochodowej kontrastowo wabiły i przykuwały uwagę zwiedzających.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był wykład pt. „50 lat innowacji technicznych agenta 007” – nie dość, że zajmujący, to jeszcze możemy się pochwalić, że jednej z naszych uczennic udało się zdobyć nagrodę w konkursie przeprowadzonym na koniec zajęć.

Odwiedziliśmy pracownie polonistyczne, gdzie na początek mieliśmy napisać tradycyjne dyktando, a potem przedstawiono nam nowoczesne specjalizacje, które można wybrać na tym kierunku.

W ramach spotkań na kierunkach medycznych uczestniczyliśmy w cyklu badań zatytułowanych ”Łożysko kolebką życia” – byliśmy dzielni, nikt nie mdlał na widok krwi!

Klasę IIIs szczególnie zainteresowały zajęcia z ergonomii, urządzenia na których dokonuje się badań sportowców (i nie tylko) przykuły ich uwagę – wybrani uczniowie otrzymali komplet wyników badań, a wszystkich zaskoczyła szczegółowość i trafność analiz.

Wykład „Czasem warto mieć PECHA” zaintrygował tytułem, lecz od razu po wejściu do sali zorientowaliśmy się, że „pH” będzie tematem przewodnim doświadczeń chemicznych – innych od szkolnych, bo prowadzonych domowymi sposobami.

I jeszcze na koniec przykłady IST czyli inteligentnych systemów transportowych, które są drogą do bezpieczniejszego i szybszego transportu, a których istnienia nie zawsze jesteśmy świadomi.

Trzeba jeszcze dodać, że było i coś dla ciała – pyszna grochówka wzmocniła nas w drodze po wiedzę, a podczas przerwy napawaliśmy się pięknymi widokami gór jak w najlepszych obiektach turystycznych.

Pewnie przyszły rok akademicki będzie dla wielu naszych obecnych uczniów rokiem na tej właśnie uczelni – bez względu na rodzaj decyzji, życzymy, by były mądre i satysfakcjonujące!

 

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 30 września 2019 18:19