A
A

Aktualności

MECHANICY z klasy IV AC odwiedzili firmę ALUMETAL w Kętach

MECHANICY z klasy IV AC odwiedzili firmę ALUMETAL w Kętach

4 lutego 2024 19:03

Grupa ALUMETAL to jeden z najnowocześniejszych i ciągle rozwijających się producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych i stopów wstępnych, zaliczany do największych w Europie. Współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi zarówno w kraju jak i za granicą, spełniając bardzo wysokie wymagania jakościowe tego rynku.

Podczas wycieczki uczniowie poznali asortyment oraz możliwości produkcyjne zakładu.

Mikołajkowy prezent od Zarządu Powiatu w Oświęcimiu na zakup sprzętu sportowego

Mikołajkowy prezent od Zarządu Powiatu w Oświęcimiu na zakup sprzętu sportowego

30 stycznia 2024 22:22

Społeczność uczniowska Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno –  Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach serdecznie dziękuje Zarządowi Powiatu w Oświęcimiu za Mikołajkowy prezent w wysokości 5000,00 złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. W prezentowym pudełku znalazły się: piłki do siatkówki, gumy do ćwiczeń , drabinki koordynacyjne, rakietki do badmintona, stopery, pachołki, piłki lekarskie oraz piłki nożne.

Dziękujemy !!!

Uczniowie PZ NR 10 SME w Kętach

XVIII edycja konkursu „Wiem  wszystko o Patronie Szkoły” zakończona !

XVIII edycja konkursu „Wiem wszystko o Patronie Szkoły” zakończona !

19 stycznia 2024 19:48

W dniu 15 grudnia 2023 r. odbyła się XVIII edycja cyklicznego naukowego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku, patronie naszej szkoły. Od wielu lat służy on poszerzaniu wiedzy młodzieży o tej wybitnej postaci, tworzy okazję wykazania się uzdolnieniami i kreatywnością, kształtuje umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji, rozwija poczucie przynależności do społeczności szkolnej oraz budzi szacunek dla tradycji szkoły.

Kopernik podsumowuje kolejny projekt Erasmus+

Kopernik podsumowuje kolejny projekt Erasmus+

12 stycznia 2024 09:43

Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach zakończył realizację kolejnego projektu Erasmus+. Dzięki pozyskanym przez szkołę środkom w wysokości 61 158 euro, 32 uczniów klas trzecich technikum wzięło udział w zagranicznych stażach zawodowych w hiszpańskim Alicante i portugalskiej Lizbonie.

Warsztaty cukiernicze

Warsztaty cukiernicze

21 grudnia 2023 07:31

18. grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z pieczenia makaroników i ptysiów z kruszonką.Tajniki najbardziej kapryśnych ciasteczek na świecie oraz najbardziej chrupiących maślanych kruszonek zdradzała Dominika Kiernoziak wykonująca na co dzień torty artystyczne,ciasta,desery w swojej kuchni domowej Bukamuffin.

Obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia” – „ Rzucam palenie, bo moje życie cenię!!!”

Obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia” – „ Rzucam palenie, bo moje życie cenię!!!”

9 grudnia 2023 18:31

Już po raz kolejny, tradycyjnie, w trzeci czwartek listopada, młodzież z Powiatowego Zespołu nr 10 zaangażowała się w obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Ponad 60 uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych i piątych wszystkich typów szkół odpowiedziało na hasło tegorocznego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej i wykonało prace plastyczne. Korytarze szkolne stały się barwniejsze i ciekawsze.

II Szkolny Turniej Rummikub

II Szkolny Turniej Rummikub

9 grudnia 2023 18:05

Mamy kolejnego Szkolnego Mistrza Rummikub !!

23.11.2023r w kęckim „Koperniku” odbył się II Szkolny Turniej Rummikub.

Spośród 17 uczestników, po dwóch kolejkach rozgrywek wyłoniono najlepszą ósemkę a

następnie najlepszą czwórkę uczestników, którzy zajęli następujące lokaty.

Strona 1 z 4912345...102030...Ostatnia »