A
A

„Twoje jutro”. Dlaczego projekt powstał?

„Twoje jutro”. Dlaczego projekt powstał?

Projekt „Twoje jutro” został założony w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Proces jego realizacji trwa już przez kilka miesięcy i powoli zmierza ku końcowi. Przedsięwzięcie jest tworzony przez 10 osób w wieku nastoletnim. Projekt ma na celu przekazanie osobą w każdym wieku wiedzy inwestycji w siebie oraz swoje otoczenie, której coraz mniej ludzi w dzisiejszych czasach posiada. Inwestycja to dość szerokie pojęcie, jednak projekt „Twoje Jutro” skupia się na 3 głównych aspektach inwestycji:

CzasMarnowanie Żywności Własna wiedza

Proces realizacji projektu  

Realizacja „Twojego jutra” opiera się na systematycznym wypełnianiu zadań, które są przydzielane z uwzględnieniem umiejętności członków projektu. Pomimo tego, że są zadania wymagające większego nakładu pracy, są też takie, które mogą być wykonane przez mniejszą ilość osób. Oznacza to, że członkowie projektu są odpowiedzialni za bardzo istotne rzeczy (takie jak organizowanie prelekcji (warsztatów) dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych czy prowadzenie mediów społecznościowych), ale także za te mniej znaczące. Do pomniejszych, lecz wciąż bardzo ważnych zadań można zaliczyć np. przygotowywanie się do prowadzenia prelekcji, wymyślenie nazwy projektu, stworzenie opisu projektu a nawet stworzenie biogramu w mediach społecznościowych.

 

Podsumowując, kiedy proces realizacji dobiegnie końca, odbiorcy prelekcji oraz warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu, będą mogli się cieszyć cenną wiedzą w zakresie inwestycji w swoje własne jutro.

 

 

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 23 kwietnia 2024 14:29