A
A

„Anioł w Miasteczku” Lanckorona

„Anioł w Miasteczku” Lanckorona

Po raz 19 Lanckorona zaprosiła wszystkie ziemskie anioły na Zimowy Festiwal „Anioł w Miasteczku”. Jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce i oczywiście nie mogło na nim zabraknąć naszego Koła Turystycznego. A działo się to w sobotę 10 grudnia 2022 roku.

Początek naszej przygody to przyodzianie anielskich atrybutów. Zerkając na siebie z niedowierzaniem, niektórzy nie mogli rozpoznać swoich kolegów zaopatrzonych w dzwonki, skrzydła anielskie czy aureole. Z pieśnią na ustach, radością w sercach, śnieżkami w dłoniach i za kołnierzami, ruszyliśmy w kierunku ruin zamku. W miejscu zarezerwowanym dla „20 – stki”, zrobiliśmy, jak tradycja każe, zdjęcia całej anielskiej grupie.

Schodząc z góry, obraliśmy kierunek na jeden z wielu zabytkowych budynków, „Café Arka”, gdzie przyjemnie spędziliśmy czas na rozmowach, herbacie, kawie i słodkościach.

Następnie przyszła kolej na zwiedzanie samej Lanckorony, a dokładniej okolic rynku. Obejrzeliśmy ekspozycję muzealną, popróbowaliśmy pieczonych ziemniaków i lokalnych specjałów na świątecznym jarmarku, równocześnie zaopatrując się w świąteczne prezenty.

Na koniec odbyła się najważniejsza część imprezy – wzięliśmy udział w liczeniu aniołów. Przechodząc między dwiema anielicami, zaliczeni do grona aniołów, otrzymaliśmy Anielskie Certyfikaty na kolejny rok, które mają przypominać nam o tym ,że „Anioły są wśród nas – każdy może stać się aniołem dla innej osoby i poczuć radość płynącą z innych serc”.

Made by A.W. R.

Kategoria: Aktualności, Kółko turystyczne 20-stka Data opublikowania: 16 grudnia 2022 13:48