A
A

Wybrane nowości książkowe

Zapraszamy uczniów klas pierwszych do zapoznania się z księgozbiorem biblioteki, a wszystkich pozostałych do wypożyczania ciekawych tytułów. Cyklicznie będziemy proponować twórczość wybranych pisarzy z oferty biblioteki.


Olga Rudnicka

Olga Rudnicka (ur. 1988)
Absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych: „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13” i „Zacisze 13 Powrót”.

Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę.

Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery’ego Deavera.

Źródło: lubimyczytac.pl

W zbiorach biblioteki dostępne są między innymi:

 • Fartowny pech
 • Natalii 5
 • Drugi przekręt Natalii
 • Do trzech razy Natalie

 

Źródło: esensja.pl oraz proszynski.pl


Pisarz na Nowy Rok

Katarzyna Bonda – Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej.

W 2008 roku wydała „Polskie morderczynie” oraz „Zbrodnię niedoskonałą” napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. W 2010 roku wydała kolejną powieść kryminalną o policyjnym profilerze – „Tylko martwi nie kłamią”. Z_wykształcenia jest dziennikarką – pracowała m.in. w „Super Expressie”, „Newsweeku”, „Wprost”, a obecnie współpracuje jako freelancer z wieloma tytułami prasowymi.

Źródło: lubimyczytac.pl

Powieści:

 • Sprawa Niny Frank (2007)
 • Polskie morderczynie (2008)
 • Zbrodnia niedoskonała (2008)
 • Tylko martwi nie kłamią (2010)
 • Dziewiąta runa (2011), zmienione wydanie Sprawy Niny Frank
 • Florystka (2012)
 • Cztery żywioły Saszy Załuskiej(tetralogia kryminalna)
  • Pochłaniacz (2014)
  • Okularnik (2015)
  • Lampiony (28.09.2016)
  • Czerwony pająk (w przygotowaniu)
 • Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania (2015)

Z a p r a s z a m y   d o   b i b l i o t e k i


Pisarz na listopad… i pod choinkę

Dan Brown – Amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych.

Jest absolwentem Phillips Exeter Academy, ekskluzywnej szkoły średniej z internatem, gdzie jego ojciec był nauczycielem matematyki, potem ukończył Amherst College (1986). Zanim rozpoczął karierę pisarską, zajmował się muzyką, wydał dwa nagrania, jednak nie okazały się one sukcesem. […] Nakłady powieści Browna sięgają łącznie kilkudziesięciu milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbogatszych współczesnych pisarzy. […] Książki Browna budzą swoją zawartością liczne kontrowersje i stają się zjawiskiem społecznym.[…] Krytycy i uczeni zarzucają mu wiele błędów z zakresu historii, teologii i historii sztuki. Gwałtowne zainteresowanie książką stało się nawet źródłem osobliwej i dochodowej formy turystyki – oprowadzania turystów po miejscach w Paryżu wiążących się z fabułą książki. […]

Źrodło: lubimyczytac.pl

 

Powieści:

Ostatnia powieść Dana Browna trafiła niedawno na kinowe ekrany, dlatego zamiast recenzji książki prezentujemy zwiastun filmu „Inferno”: https://www.youtube.com/Inferno

 


POLECAMY

Zanim sięgniesz po książkę autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, koniecznie zapoznaj się z filmową recenzją „Uwikłania” i „Ziarna prawdy”.

Inne tytuły tego autora znajdziesz na półkach naszej biblioteki.źródło: 
https://giphy.com


PISARZ NA PAŹDZIERNIK

 


ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI

   Zygmunt Miłoszewski (ur. 8 maja 1976 r. w Warszawie) – pisarz polski. Od połowy lat 90. pracuje jako dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, gdzie specjalizował się w relacjonowaniu procesów sądowych, przez kilka lat był stałym felietonistą „Metropolu”, od roku 2003 związał się z „Newsweekiem”. Debiutował w 2005 roku powieścią utrzymaną w konwencji horroru „Domofon”, po której krytycy nazwali go „polskim Stephenem Kingiem”. Niemiecki i holenderski przekład przygotowywane są na drugą połowę 2007 roku. Trwają też prace nad ekranizacją książki przez Juliusza Machulskiego. W 2006 roku wydał baśń przygodową dla dzieci „Góry Żmijowe”. Jego druga powieść „Uwikłanie” ukazała się w 2007 roku. Miłoszewski porzucił tu horrorowy sztafaż, tworząc pełnokrwistą powieść kryminalną z bogato odmalowanym współczesnym tłem obyczajowym i błyskotliwie poprowadzoną intrygą.

 

Powieści:

  1. Domofon (2005)
  2. Góry Żmijowe (2006)
3. Trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim:
        – Uwikłanie (2007)
        – Ziarno prawdy (2011)
        – Gniew (2014)
  4. Bezcenny (2013)

Źródło: lubimyczytac.pl


 

PISARZ NA WRZESIEŃ


STEPHEN KING

Napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi:

   – „Miasteczko Salem”,
– „Misery”,
– „Dallas ’63”,
– „Lśnienie”,
– „Doktor Sen”.

Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30_języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300_milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą_King.

Źródło: lubimyczytac.pl

 

 


Polecamy

 Jeśli jeszcze nie czytaliście książek Stephena Kinga – mistrza horroru – obejrzyj recenzję „Lśnienia” i „Przebudzenia”.

Inne tytuły tego autora znajdziesz na półkach naszej biblioteki.


(Nie)warto czytać?

 Zobacz ciekawy spot reklamujący Światowy Dzień Książki.


Źródło: giphy.com