A
A

„Drużyna Mistrzów” w PZ nr 10 SME w Kętach

„Drużyna Mistrzów” w PZ nr 10 SME w Kętach

W dniu 08.11.2021r uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły, spotkali się na warsztatach profilaktycznych  z „Drużyną Mistrzów” z Krakowa. Młodzież wraz z opiekunami wysłuchała wykładu motywacyjno – muzycznego Prezesa Fundacji pana Romana „Bosskiego” Lachowolskiego.

Spotkanie dotyczyło tematyki stosowania różnych używek typu: narkotyki, dopalacze, alkohol oraz ich destrukcyjnego wpływu na życie człowieka. Poruszony został również problem uzależnienia od telefonów, smartfonów, internetu oraz temat cyberprzemocy.  Prelegent zwrócił uwagę na rozwój osobowy i samorealizację człowieka. Podkreślał jak ważne jest budowanie sukcesu na bazie zainteresowań i talentów. Kolejny poruszony problem dotyczył depresji. Pandemia i zdalne nauczanie, które jak miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym, mocno nadwyrężyły zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Prowadzący warsztaty podkreślił, że depresja jest chorobą i nie należy się wstydzić o niej mówić. Warto również szukać pomocy. Młody człowiek często zmaga się z wykluczeniem, osamotnieniem, brakiem motywacji, co w konsekwencji może prowadzić do depresji lub różnych chorób psychicznych.

Roman „Bosski” odniósł się również w swoich wypowiedziach do zagadnień związanych z wartościami rodzinnymi i patriotycznymi. W odpowiedzi na pytanie skierowane do młodzieży: „Kto dla Ciebie jest idolem i dlaczego?”, przedstawił równmież swojego idola, którym jest generał Janusz Brochwicz – Lewiński, pseudonim „Gryf”. Omówił w ciekawy sposób jego życie i zasługi dla kraju. Każdy z omawianych tematów poparty był utworami hip-hopowymi Drużyny Mistrzów.

Głównym celem tych warsztatów było propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od używek, zachęcanie młodych ludzi do rozwijania własnych pasji i talentów.

Drużyna Mistrzów to zespół ludzi, któremu przyświeca idea promowania pozytywnych wartości oraz motywacji do rozwoju osobistego poprzez sport, muzykę, pasję.

Jako organizatorzy warsztatów mamy nadzieję, że pozytywna energia, zapał do działania, zachęta do pracy nad pokonywaniem własnych słabości, o których mówił z ogromną pasją i wiarą Roman „Bosski” Lachowolski, będzie pozytywnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników spotkania i pierwszym krokiem w kierunku doskonalenia siebie. Tego wszystkim życzymy!

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania należą się uczniom: Bułaś Natalia kl. IV HC, Dominik Leśniak kl. IV AB, Hodur Paweł  kl. IV AB, Kasperek Piotr, Spadek Jakub, Mateja Dawid z kl. III T_g, Kozioł Mikołaj kl. III BC_g

 

Komisja Profilaktyczno-Wychowawcza

przy PZ Nr 10 SME w Kętach

"Drużyna Mistrzów" 08.11.2021 r.
Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 10 listopada 2021 13:25