A
A
C

Lekcja zdrowia

Lekcja zdrowia

08.06.2021 r. klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych z elementami dietetyki fit oraz technik hotelarz wzięły udział w webinarze pt. Lekcja zdrowia.

Prowadzące: pani dr inż. Anna Kościej i mgr inż. Anna Malarek z Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu mówiły o kształtowaniu zdrowych nawyków żywienia wśród młodzieży, o szkodliwości spożywania nadmiernej ilości cukru, soli i tłuszczów utwardzonych. Prezentacja w ciekawy sposób pouczała, jakich limitów dziennego spożycia soli i cukru nie należy przekraczać i jakie są konsekwencje zdrowotne nadużywania tych produktów. Omówiona została nowa piramida żywienia młodzieży, której podstawą jest ruch i odpowiednie proporcje dziennego spożycia m.in. warzyw, owoców, białka pochodzenia roślinnego. Napojem wskazanym dla każdego jest woda. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jakie tłuszcze warto stosować oraz z jakich lepiej zrezygnować.

Kolejny wykład odbędzie się już we wtorek, 15 czerwca, w czasie którego rozwinięte zostanie zagadnienie szkodliwości nadmiernego spożywania cukru, soli i tłuszczów utwardzonych.
Z kolei uczniowie o profilu technik hotelarz wezmą udział w webinarze poświęconym zasadom savoir vivre’u.

Wykłady odbywają się w ramach współpracy w Małopolską Uczelnią Państwową i są ciekawym urozmaiceniem lekcji tradycyjnych.

Kategoria: Aktualności Data opublikowania: 9 czerwca 2021 20:10