A
A

Specjalizacja piłka siatkowa oraz piłka nożna

Rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego o profilu PIŁKA SIATKOWA

Plakat - rekrutacja do LO MS "Pilka nozna"

CHARAKTERYSTYKA SZKOŁY

Interesujesz się siatkówką lub piłką nożną? Chciałbyś/chciałabyś uprawiać te dyscypliny sportu, a jednocześnie myślisz o zdaniu matury i dalszej drodze kształcenia na studiach? Wybierz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w kęckim „Koperniku”.

Z nami osiągniesz sukces sportowy i edukacyjny. Szkolimy zawodników do klasy mistrzowskiej, promujemy młodych siatkarzy i piłkarzy, którzy radzą sobie na arenie polskiej i zagranicznej.

Silna klasa, z dobrymi zawodnikami pozwala na lepszy rozwój oraz zapewnia równą rywalizację podczas zawodów, rozgrywek czy sparingów z różnymi drużynami.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez profesjonalnych trenerów z uprawnieniami możesz zostać gwiazdą siatkówki jak Piotr Gruszka lub piłki nożnej jak Robert Lewandowski.

Nasi uczniowie reprezentują Szkołę i miejscowość w różnych zawodach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnokrajowym, wyjeżdżają na turnieje i obozy.

W czteroletnim Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego realizujemy kształcenie na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: biologia, geografia, język angielski oraz wychowanie fizyczne „piłka siatkowa”/”piłka nożna”.

Jesteśmy jedyną szkołą ponadpodstawową w województwie małopolskim, która została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej – „Siatkarskie Ośrodki Szkolne.”

Od września 2016 r. jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju, firma TAURON POLSKA ENERGIA SA. jest partnerem Klas Mistrzostwa Sportowego w naszej szkole. Ściśle współpracujemy również z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Kęczanin.” W ramach projektu, przy PZ Nr 10 w Kętach powstała AKADEMIA SIATKÓWKI ”KOPERNIK”, której ambasadorem jest PIOTR GRUSZKA.

Dzięki porozumieniu z Klubem Sportowym Team Sport „Hejnał” w Kętach, piłkarze trenują na obiektach sportowych Klubu oraz występują w barwach T.S. „Hejnał” – Klubu z wielkimi tradycjami oraz bogatą, 100-letnią historią.

 

Zajęcia dla piłkarzy prowadzone są według oficjalnego programu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla klas sportowych.

Piłkarze PZ10


Jesteśmy jedyną szkołą ponadpodstawową w województwie małopolskim, która została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej – „Siatkarskie Ośrodki Szkolne.”

 

 

 


TAURON Wspiera Młodych Sportowców!

Miło nam poinformować, że od września 2016 r. jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju, firma TAURON POLSKA ENERGIA SA. jest partnerem Klas Mistrzostwa Sportowego w naszej szkole.

Podstawową działalnością Grupy TAURON jest wydobycie węgla, wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej oraz ciepła. Serdecznie zapraszamy na oficjalną stronę naszego nowego Partnera www.tauron.pl

 


 Ściśle współpracujemy z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Kęczanin.” Organizujemy obozy sportowo-rekreacyjne nad morzem z dofinansowaniem dla uczniów.

W ramach projektu przy PZNR10SME powstała AKADEMIA SIATKÓWKI ”KOPERNIK”, której ambasadorem jest PIOTR GRUSZKA.

SOS Kęty Wicemistrzem Małopolski Juniorów 2019!!!


W przyszłości możesz podjąć studia na wielu kierunkach, a w szczególności:

– fizjoterapia

– wychowanie fizyczne

– medycyna

– turystyka i rekreacja


Jeśli wybierzesz Liceum Mistrzostwa Sportowego będziesz mógł spędzić trzy lata w miłej atmosferze i dobrym towarzystwie łącząc pasję sportową ze zdobywaniem wiedzy.

Szkoła pomaga uczniom spoza rejonu szkoły w znalezieniu stancji na terenie Kęt.

Informacje o sukcesach klasy sportowej i wydarzeniach sportowych znajdziesz w zakładce POZA LEKCJAMI – WYDARZENIA SPORTOWE oraz w zakładce PROJEKTY – S.O.S..