A
A

Morskie przygody „20-stki” na Półwyspie Helskim i w Trójmieście

Morskie przygody „20-stki” na Półwyspie Helskim i w Trójmieście

Pendolino, piasek, rowery, foki, Neptun, lody, gra w karty, Żabka, molo, dorsz, Błyskawica, muzea, skóra, zachód słońca, plaża, odciski, zadania… to kilka skojarzeń związanych z kolejną wyprawą Koła Turystycznego „20-stka” na Półwysep Helski i do Trójmiasta. Wyjazd miał miejsce w dniach 28.05-3.06.2022.

Pierwszy dzień to ciężar plecaka na ramionach, podróż Pendolino do Gdyni, zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej, ORP Błyskawica, wieczorny przejazd do Jastarni i tu niespodzianka- miejscowość ma być ewakuowana, ze względu na bombę znalezioną w porcie. To dopiero we wtorek, czyli mamy czas na przejście plażą do ekskluzywnej Juraty, a w kolejny dzień wyprawę rowerową do Helu. Jak zawsze początek Polski przyjął nas słońcem na latarni, piękną plażą, spotkaniem z fokami i historią obrony tego rejonu w 1939 roku.

Następny dzień to ewakuacja -od rana syreny, policja i wymarsz. My udaliśmy się pieszo do Chałup. Po drodze Kuźnica i najwęższe miejsce na Półwyspie oraz filmik z wysadzenia największego w kraju niewybuchu.

Dzień Dziecka spędziliśmy, jak wszystkie grzeczne dzieci, na plaży i lodach, wywołując sensację wśród wczasowiczów ubiorem naszych kolegów. Czekał na nas jeszcze Gdańsk z pomnikiem Trzech Krzyży, Stocznią, Długim Targiem i Pobrzeżem, Bazyliką, bajkową ulicą Mariacką, Pocztą Polską, klimatem i atmosferą, jakie można poczuć tylko w tym mieście.

A potem… niekończącej się przygody z PKP ciąg dalszy😊 Ahoj przygodo!

Mady by Anna, Wiktoria, Ola.

 

 

Kategoria: Aktualności, Kółko turystyczne 20-stka Data opublikowania: 8 czerwca 2022 20:59