A
A

Aktualności S.O.S. 2014/2015

III Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego
Bełchatów, 20-22.06.2015
(Aktualizacja: 21.06.2015)

   Pełne sprawozdanie z turnieju.


Uczniowie LO S.O.S. z kęckiego „Kopernika” na Turnieju Kadetów Polbruk VOLLEYBALLCup 2015 w Warszawie
(Aktualizacja: 21.06.2015)

W dniach 30-31.05.2015 w Warszawie w hali sportowej Arena Ursynów odbył się Ogólnopolski Turniej Kadetów PolbrukVolleyballCup. W turnieju tym brali udział uczniowie z LO S.O.S. Kęczanin Kęty z trenerem Maciejem Gruszką oraz 11 zespołów z całej Polski podzielonych na III grupy:

Grupa I: Effektor Kielce, MKS MDK Warszawa, Trefl Gdańsk, LO S.O.S Kęczanin Kęty,

Grupa II: UMKS MOS WOLA Warszawa, AZS UMW Olsztyn, MMKS Maraton Świnoujście

Grupa III: AKS V LO Rzeszów, Metro Warszawa, AZS PWST Nysa, MUKS AMBER Kalisz.

W czasie turnieju można było sobie zrobić zdjęcie z gwiazdami piłki siatkowej Tomaszem Wójtowiczem mistrzem olimpijskim i Dorotą Świeniewicz mistrzynią Europy.

Po dwóch dniach rozgrywkowych Kęczanin LO S.O.S. zajął V miejsce w turnieju wygrywając w grupie 2-0 z Treflem Gdańsk, 2-0 z Effektorem Kielce i przegrywając 0-2 z MKS MDK Warszawa. Wychodząc z grupy z II miejsca z AZS PWST Nysa 0-2 i  z MMKS Maraton Świnoujście 2-0.

Klasyfikacja Końcowa:

 1. MOS WOLA Warszawa
 2. MKS MDK Warszawa
 3. AKS V LO Rzeszów
 4. AZS PWST NYSA
 5. LO S.O.S Kęczanin Kęty
 6. MMKS Maraton Świnoujście
 7. Trefl Gdańsk
 8. Chemik Bydgoszcz
 9. Metro Warszawa
 10. Effector Kielce
 11. AZSA UWM OLSZTYN

Najlepszym zawodnikiem w drużynie był Dawid Banaś z kl. I  LO.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!


Festiwal Siatkówki w „Koperniku”

(Aktualizacja: 19.05.2015)

   W dniach 12 i 13.05.2015r. w Powiatowym Zespole Nr_10 SME w Kętach odbyła się XIII_edycja Turnieju Piłki Siatkowej dla szkół gimnazjalnych „Kopernik”. W rozgrywkach wzięło udział 176_zawodników podzielonych na 23_zespoły w kategorii chłopców i 22_zespoły w kategorii dziewcząt z 21_gimnazjów z różnych powiatów województwa małopolskiego i śląskiego.

Dyrekcja Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach oraz pomysłodawcy Turnieju składają podziękowanie wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia na Turniej oraz Radzie Rodziców przy PZNr10 SME w Kętach za wsparcie finansowe imprezy .

Klasyfiacja końcowa >>>

mgr Maciej Gruszka
mgr Andrzej Dźwigoń
mgr Marek Błasiak


Inauguracja Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych „Kopernik” w Kętach
(Aktualizacja: 18.05.2015)

W dniach 12 i 13 maja2015 r. na obiektach OSiR Kęty i Powiatowego Zespołu Nr10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach odbył się XIII_Turniej Piłki Siatkowej „Kopernik” dla Szkół Gimnazjalnych.

Turniej ma na celu promocję piłki siatkowej w środowisku lokalnym, a od momentu przystąpienia PZNr10 do Ogólnopolskiego Programu, Siatkarskiego Ośrodka  Szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym przy kęckim „Koperniku”.

W pierwszym dniu rozgrywek  miała miejsce szczególna uroczystość  – Inauguracja Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych „KOPERNIK”.  Ambasadorem kęckiej Akademii został wybitny pochodzący z Kęt siatkarz, 450-cio krotny reprezentant kraju, wicemistrz Świata, mistrz Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Piotr_Gruszka. Wśród zaproszonych gości byli: wicestarosta powiatu oświęcimskiego Jarosław_Jurzak, Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof_Klęczar, wiceburmistrz Kęt Rafał_Ficoń, koordynator regionalny_S.O.S. Adam_Kowalski, koordynator wojewódzki_S.O.S. Henryk_Włodarczyk, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Tomasz_Bielecki, Prezes UMKS „Kęczanin” Marek_Błasiak oraz dyrektorzy szkół gimnazjalnych przystępujących do Akademii.

Akt Inauguracyjny podpisali:

Przedstawiciel PZPS/S.O.S. – Adam Kowalski
   Wicestarosta powiatu oświęcimskiego – Jarosław Jurzak
   Prezes UMKS „Kęczanin” – Marek Błasiak
   Ambasador Akademii „Kopernik” – Piotr Gruszka
Dyrektor PZ Nr 10 SME w Kętach – Aneta Jekiełek

Dyrektorzy Szkół Gimnazjalnych przystępujących do Akademii:

ZSG Nr 2 w Kętach – Maria Koperska
ZS Nr 1 w Oświęcimiu – Elżbieta Majer
   Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach – Iwona Matusik
   Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie – Mirosław Pachel

Po podpisaniu aktów zaproszonym gościom wręczono pamiątkowe tabliczki, a do uczestników turnieju swoje słowo skierował Ambasador Akademii „Kopernik” – Piotr_Gruszka.
W turnieju udział wzięły 23_zespoły z 14_okolicznych gimnazjów podzielone na cztery grupy rozgrywkowe. Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce – Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach
   II miejsce – ZSG Nr 2 w Kętach
   III miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie
   IV miejsce – ZSG Nr 1 w Kętach

Najlepsze zespoły otrzymały zostały pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody  rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz_Gutt ze zwycięskiego zespołu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia na  Inaugurację Akademii_S.O.S. „Kopernik” oraz zawodnikom i trenerom za udział w turnieju.

 

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty


S.O.S. Kęty w półfinale Mistrzostw Polski Kadetów
(Aktualizacja: 19.03.2015)

   Od sporych rozmiarów niespodzianki rozpoczęli swój start w etapie ogólnopolskim Mistrzostw Polski kadeci Kęczanina Kęty. Podopieczni trenera Macieja Gruszki, mimo że nie byli w gronie faworytów swojego turnieju ćwierćfinałowego, przegrali tylko jeden mecz z młodymi siatkarzami Resovii Rzeszów i zapewnili sobie awans do półfinału krajowego championatu.

   O największą niespodziankę młodzi siatkarze z Kęt (Wicemistrzowie Małopolski) pokusili się już pierwszego dnia zawodów, pokonując 3:2 gospodarzy i mistrza województwa łódzkiego Wifamę Łódź, w której składzie występuje reprezentant Polski Damian Domagała. W drugim swoim meczu nasi kadeci pokonali 3:1 zespół Karpat Krosno, czym zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki turnieju z pierwszego miejsca  w swojej grupie.

    Fazę finałową Kęczanin rozpoczął od zwycięstwa 3:0 z LKS Cisy Nałęczów. Dzięki wygranej w tym meczu bez straty seta i zwycięstwie AKS V LO Rzeszów (Resovia) z Wifamą, nasza drużyna zapewniła sobie historyczny awans do turnieju półfinałowego, czyli 16-tu najlepszych zespołów w kraju.

   Podczas pobytu w Łodzi zespół Kęczanina odwiedził 450 – krotny reprezentant Polski, były kapitan drużyny narodowej pochodzący z Kęt – Piotr Gruszka.

   Skład Kęczanina: Dawid Gutt, Dawid Banaś, Konrad Banaś, Rafał Drabek, Wojciech Gruszka, Jakub Fuglewicz, Kacper Kawończyk, Mateusz Bujarek, Dominik Mreńca, Damian Hudzik, Mateusz Gutt i Antoni Dźwigoń – trener Maciej Gruszka

Wszyscy zawodnicy UMKS „Kęczanin” są uczniami Siatkarskich Ośrodków Szkolnych: Gimnazjum Nr 2 w Kętach oraz Liceum Ogólnokształcącego przy PZ Nr 10 SME w Kętach.

Klasyfikacja końcowa:

 1. AKS V LO Rzeszów – awans do 1/2 MP kadetów
 2. UMKS Kęczanin Kęty – awans do 1/2 MP kadetów
 3. KS Wifama Łódź
 4. LKS Cisy Nałęczów
 5. Karpaty MOSiR Krosno
 6. MKS Czarni Połaniec

Mistrzowie Małopolski uczniami „Kopernika”
(Aktualizacja: 19.03.2015)

   W dniach 06-08.02.2015r. w Bobowej odbył się Finał Małopolskie Ligi Juniorów  w sezonie 2014/2015. Zespół UMKS „Kęczanin” składający się w 100 % z uczniów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym przy PZ Nr 10 SME zajął I_miejsce, zdobył złoty medal oraz uzyskał awans do Turnieju Ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski Juniorów.

   Dyrektor S.O.S. PZ Nr 10 pani Aneta Jekiełek zaprosiła drużynę na spotkanie przy kawie i ciastku  podsumowujące te wydarzenia. Podziękowała zawodnikom za wkład pracy, pogratulowała odniesionych sukcesów i wręczyła okolicznościowe upominki w postaci pamiątkowych koszulek.

W spotkaniu wziął również udział prezes UMKS „Kęczanin” pan Marek Błasiak który wyraził swoje zadowolenie z dotychczasowej współpracy szkoły i klubu, pogratulował zawodnikom występów w rozgrywkach oraz poinformował, że wymagania na przyszły sezon rosną.

   Kapitan kęckiego zespołu Adrian Puchała podziękował w imieniu drużyny za spotkanie, podkreślił miłą atmosferę oraz zaskoczenie uczniów gościnnością pani dyrektor.

Nauczyciele S.O.S. Maciej Gruszka, Andrzej Dźwigoń


LO S.O.S. Kopernik na turnieju wojewódzkim i regionalnym.
(Aktualizacja: 11.12.2014)

W dniach 6 i 7 listopada odbył się  III_Turniej Wojewódzki Talentów S.O.S. im._W._Gawłowskiego. W turnieju tym brał udział LO_S.O.S._KĘTY. Nasza szkoła zajęła tam I_miejsce. Dawid_Gutt został najlepszym Libero,  Dawid_Banaś najlepszym przyjmującym, a Konrad_Banaś najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju. Gościem na Turnieju w Andrychowie był Grzegorz_Fijałek nasz olimpijczyk w siatkówce plażowej.

Czytaj więcej (skład drużyny, kadra małopolski, wyniki spotkań)…


S.O.S. LO Kęty na Inauguracji FIVB Mistrzostw Świata  w Warszawie
(Aktualizacja: 05.09.2014)


Uczestnictwo naszej szkoły w Ogólnopolskim Programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych
dało możliwość kilku uczniom klasy sportowej wyjazdu na Uroczystość Otwarcia Mistrzostw Świata FIVB w piłce siatkowej które miało miejsce 30.08.2014r.  na Stadionie Narodowym w Warszawie.

We wczesnych godzinach rannych wraz z przedstawicielami S.O.S Gimnazjum nr 1 w Andrychowie oraz Gimnazjum nr 2 Kętach wyjechaliśmy na podbój stolicy. Przed ceremonią otwarcia młodzież z PZNr10 wzięła udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób odbijających piłkę w jednym miejscu i czasie.

   Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów piłkę, koszulkę oraz pamiątkowy dyplom. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezydent FIVB Ary Graca, minister sportu i turystyki Andrzej Biernat, prezes PZPS Mirosław Przedpełski oraz wiele byłych i obecnych gwiazd polskiego sportu z Piotrem Gruszką na czele.

O godzinie 13.30 piłkę przez ponad 10 sekund jednocześnie odbijały 1953 osoby, co pozwoliło na pobicie dotychczasowego rekordu.

Ceremonię otwarcia oraz mecz rozpoczynający miesięczne zmagania siatkarzy o mistrzostwo świata obejrzało na Stadionie Narodowym 62000 kibiców. Odśpiewany przez tak liczną publiczność Mazurek Dąbrowskiego zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach tej imprezy, a naszej reprezentacji pozwolił pokonać  Serbów 3:0.

Wyróżniającym zawodnikiem naszej reprezentacji był Mateusz Mika, były zawodnik TS Hejnał oraz UMKS Kęczanin, a wraz z nami uczestniczyli w tym wydarzeniu jego rodzice  którzy mieszkają w  pobliskich Kobiernicach.

– To, co stało się na Narodowym było czymś nieprawdopodobnym. – powiedział Prezydent FIVB Ary Graca – Polska wysłała światu sygnał , że tutaj znajduje się serce siatkówki.


S.O.S. LO Kęty na obozie sportowym w Stężycy
(Aktualizacja:01.09.2014)


   W dniach 03.08 – 16.08. 2014 r. ponad 90 osób, a wśród nich uczniowie klasy I i II S.O.S.  Liceum Ogólnokształcącego przy PZNr10 SME w Kętach wzięło udział w obozie sportowym  zorganizowanym w położonej na Kaszubach miejscowości Stężyca.

Treningi trzy razy dziennie odbywały się w nowo wybudowanej trzysektorowej hali oraz na boiskach do siatkówki plażowej. W wolnych chwilach młodzież korzystała z kąpieli słonecznych oraz chłodziła swój zapał do trenowania w pobliskim jeziorze.

W letnim zgrupowaniu wzięła również  udział pierwszoligowa drużyna seniorów UMKS Kęczanin. Młodzi siatkarze mogli podpatrywać na treningach swoich starszych kolegów co nie jest bez znaczenia w całym procesie szkolenia.

Wakacyjny wyjazd  to  nie tylko praca na treningach ale również możliwość poznania pięknych i naszpikowanych śladami historii miejscowości naszego kraju. W tym roku młodzież zwiedziła Gdańsk gdzie zapoznała się z zabytkami tego miasta jak i miała możliwość zobaczyć najnowsze  budowle do których można zaliczyć gdański stadion PGE Arena.

Mamy nadzieję, że  czas spędzony na zgrupowaniu będzie procentował podczas tegorocznych rozgrywek.

Maciej Gruszka, Andrzej Dźwigoń, Marek Błasiak
S.O.S. LO Kęty