A
A

Aktualności S.O.S. 2015/2016

Brąz na IV Ogólnopolskim Turnieju Talentów

(Aktualizacja: 24.06.2016)

W dniach 13-14 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. W ogólnej klasyfikacji najlepiej zaprezentowali się siatkarze i siatkarki z regionu Północ. W klasyfikacji chłopców  rocznik 2000/1999 liceum: Region Południe zajął III_miejsce. W składzie Drużyny Regionu Południe było dwóch zawodników z siatkarskich ośrodków szkolnych z  Kęt:

   Wojciech Gruszka – PZNR 10 Kęty
   Dominik Mreńca – ZSG Nr 2 Kęty

Wyniki i kadra


Gratulujemy!!! Dziękujemy!!! Jesteśmy dumni!!!

(Aktualizacja: 21.06.2016)

W dniu 09.06.2016r. w PZNr10SME w Kętach  odbyło się spotkanie srebrnych medalistów Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej z przedstawicielem organu prowadzącego Starostą panem Jarosławem Jurzakiem oraz Dyrekcją PZ Nr 10 panią Anetą Jekiełek. W spotkaniu wzięli udział również wychowawcy klas I i II LO oraz nauczyciele wychowania fizycznego – opiekunowie zespołu.

Była to okazja do złożenia podziękowań za godne reprezentowanie szkoły oraz powiatu oświęcimskiego na arenie ogólnopolskiej podczas XV Ogólnopolskiej Licealiady rozgrywanej w dniach 27-29.05.2016r. w Ostródzie. Krótka prezentacja przypomniała drogę do srebrnego medalu, oraz mile spędzone chwile nad jeziorem Drwęckim.

Dyrektor Aneta Jekiełek wręczyła całemu zespołowi upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsorów. Ze strony zespołu Dawid Banaś podziękował szkole za stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania piłki siatkowej, które zaowocowały odniesieniem sukcesów w rozgrywkach szkolnych i klubowych a Starosta Jarosław Jurzak poinformował o dalszych planach wspierania rozwoju sportu w placówkach oświatowych.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wspólnym zdjęciem pod pamiątkowym banerem.


Szkolenie w Chełmie Śląskim

(Aktualizacja: 16.06.2016)

W dniu 06.06.2016r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Chełmie Śląskim trenerzy S.O.S.  LO „Kopernik”  w Kętach przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli. Tematem zajęć była wystawa piłki wysokiej po obronie.

Szkolenie obejmowało omówienie zagadnień teoretycznych związanych z wystawą piłki wysokiej oraz praktyczny pokaz. Ćwiczenia demonstrowali uczniowie: klasy I S.O.S. LO Kęty oraz Zespołu Szkół w Chełmie Śląskim.  Nauczyciele z zainteresowaniem obserwowali zajęcia, a wszelkie wątpliwości wyjaśniane były na bieżąco.

Organizatorzy składają podziękowania uczestnikom konferencji. Wszyscy zgodnie podkreślają, że tego typu spotkania są bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz dzielenia się wiedzą.

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty


Sukcesy „Kopernika” w siatkówce plażowej

(Aktualizacja: 16.06.2016)

   W dniu 10.06.2016r. na obiektach sportowych OSiR Kęty odbyła się historyczna bo pierwsza Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Plażowej.

W zawodach uczestniczyły po trzy pary chłopców i dziewcząt.  W kategorii dziewcząt wystartowały  reprezentacje PZNr4 Oświęcim, PZNr1 Oświęcim oraz  PZNr10 Kęty, a w kategorii chłopców PZNr3 Oświęcim, PZNr10 Kęty oraz PZNr1 Oświęcim. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Malarz oraz Gabriela Nikiel z klasy I LO natomiast męska reprezentacja to Dawid i Konrad Banasiowie z II LO.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Dziewczęta:

PZ Nr 1 Oświęcim – PZ Nr 4 Oświęcim 0:2
   PZ Nr 10 Kęty – PZ Nr 1 Oświęcim 2:1
PZ Nr 4 Oświęcim – PZ Nr 10 Kęty 2:0

Chłopcy:

   PZ Nr 10 Kęty – PZ Nr 1 Oświęcim 2:0
PZ Nr 3 Oświęcim – PZ Nr 1 Oświęcim 2:1
   PZ Nr 10 Kęty – PZ Nr 3 Oświęcim 2:0

 

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta

1. PZ Nr 4 Oświęcim
   2. PZ Nr 10 Kęty
3. PZ Nr 1 Oświęcim

Chłopcy

   1. PZ Nr 10 Kęty
   2. PZ Nr 3 Oświęcim
3. PZ Nr 1 Oświęcim

Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów.


S.O.S. LO „Kopernik” Wicemistrzem Polski !!!

(Aktualizacja: 03.06.2016)

Wielkim sukcesem uczniów PZNr10SME im. M. Kopernika w Kętach zakończyła się wyprawa do Ostródy na rozgrywki finałowe Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. „Kopernik” po wielu latach wraca na centralny szczebel rozgrywek szkolnych. Ostatni raz drużyna z małopolski zdobyła medal w 2009 roku kiedy to tytuł Mistrza Polski zdobyli również siatkarze z kęckiego „Kopernika”.

Srebrny medal zasilił kolekcję naszej szkoły która w swej historii zdobywała już 2008 roku medal srebrny (Olsztyn) brązowy (Szczytno) i wspomniane złoto w 2009 roku. Zaangażowanie oraz serce włożone do walki pozwoliło odnieś sukces w starciu z drużynami z większych miast oraz z przynależnością do takich klubów jak EFFECTOR Kielce, MDK Warszawa czy ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

FINAŁ
III LO Żory – PZ Nr 10 Kęty 3:2 (25:14, 26:28, 22:25, 25:20, 15:11)
Skład PZ nr 10: Mateusz Gutt, Gruszka Wojciech, Adrian Puchała, Dawid Banaś, Kamil Przybycień, Konrad Palkij, Adrian Szłapa, Konrad Banaś, Kamil Krupa, Konrad Nycz, Sebastian Urbański (wszyscy UMKS Kęczanin), Piotr Droździk i Marcel Pustelnik (MKS Andrychów). Trenerzy: Maciej Gruszka, Marek Błasiak i Andrzej Dźwigoń


NAGRODY INDYWIDUALNE

   Najlepszy środkowy – Adrian Puchała (Kety)

   Najlepszy przyjmujący – Kacper Skrobot (Świnoujście)

   Najlepszy rozgrywający – Szymon Bereza (Żory)

   Najlepszy zawodnik MVP – Piotr Trzeciak (Żory)

   Najlepszy zawodnik PZ Nr 10 – Wojciech Gruszka I LO

 

Klasyfikacja końcowa:

1. III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta Żory
     2. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
3. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Świnoujście
4. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Kędzierzyn-Koźle
5. LXII Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Andersa Warszawa
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce
7. Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Sikorskiego Międzyrzec Podlaski
8. Zespół Szkół Ogólnokształcących Ozorków
9. I Liceum Ogólnokształcące Turek
10. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
11. Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej Wrocław
12. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Malbork
13. Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. Świętego Józefa Białystok
14. Zespół Szkół Zawodowych Nasielsk

Gratulujemy !!!  Życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty


Siatkarska  Majówka w Kętach

(Aktualizacja: 31.05.2016)

W sobotę 21.05.201r. w hali OSiR Kęty odbył się Turniej Rodzinny Dwójek oraz Turniej Mikstów.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe Oświęcim, UMKS Kęczanin, S.O.S. LO Akademia „Kopernik” Kęty  spodziewali się dużego zainteresowania jednak ilość zgłoszonych zespołów przerosła najśmielsze oczekiwania.

63 drużyny prowadziły sportową rywalizację o miano najlepszej rodzinnej dwójki oraz pary mieszanej. Atmosfera jaka panowała podczas imprezy wskazywała, że piłkę siatkową śmiało w Kętach można określić mianem dyscypliny numer 1.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia turnieju.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Rodzinnego:

   I miejsce – Gutt Team – Mateusz Gutt, Krystian Gutt

II miejsce – Żubry – Marcin Mreńca, Dominik Mreńca

III miejsce – Mistrzowie – Emilia Szłapa, Adrian Szłapa

IV miejsce – I nie ma mocnych – Jarosław Pająk, Maciej Pająk

Klasyfikacja końcowa Turnieju Mikstów:

   I miejsce – Paluszki Beskidzkie – Karolina Włoszek, Daniel Pochopień

II miejsce – Marysia – Maria Lęga, Kacper Ledwoń

III miejsce – I don’t know – Julia Dwornik, Wojciech Gandyk

IV miejsce – Zacne Milordy – Angelika Cieśla, Mateusz Bujarek


Dni Akademii „Kopernik” w Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach

(Aktualizacja: 24.05.2016)

   W dniu 18.05.2016r. Akademia „Kopernik”  S.O.S. LO Kęty zorganizowała spotkanie  z Ambasadorem Ogólnopolskim Akademii S.O.S. Marcinem Prusem w Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach.

W pierwszej części nauczyciele z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Powiatowym Zespole  Nr 10 przedstawili ideę S.O.S. oraz wraz z tegorocznymi absolwentami proponowali dalszą drogę kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film promocyjny i zapoznała się z osiągnięciami sportowymi uczniów oraz ofertą edukacyjną PZNr10 w Kętach.

Bardzo duży wpływ na młodzież miało wystąpienie Marcina Prusa ,który przeprowadził warsztaty w sposób ciekawy i interesujący. Przedstawił korzyści wynikające z uprawiania sportu – piłki siatkowej, motywując słuchaczy do ciężkiej pracy która pozwoli spełnić ich marzenia.

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty  jak również Dyrektor PZ NR 10 SME  składają podziękowania panu Marcinowi Sikorskiemu za pomoc w organizacji spotkania. A pani dyrektor Iwonie Matusik serdecznie dziękujemy za gościnę w Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach.

Maciej Gruszka, Andrzej Dźwigoń