A
A

Wyprawa „20” na Trzonkę

Wyprawa „20” na Trzonkę

6 XI Anno Domini 2021 odbyła się kolejna wycieczka naszego Koła Turystycznego. Tym razem poznawaliśmy rejon Beskidu Małego, czyli naszą Małą Ojczyznę. Celem była Trzonka.

Zjawy, które można było spotkać bladym świtem na dworcu MZK w Kętach, to właśnie członkowie (uczniowie, opiekunowie, sympatycy i absolwenci) „20-stki”. Część uczestników była pierwszy raz na wyprawie Koła. Dlatego, czekając na autobus, każdy z nas miał swoje 5 minut, by pokazać, że jest zwycięzcą – czyli przedstawić się z jak najlepszej strony.  Po dotarciu do Wielkiej Puszczy  zaczęliśmy podchodzić na górę żółtym szlakiem. Nasza droga prowadziła obok starych, przedwojennych zabudowań z antenami satelitarnymi😊, a podróż umilały nam jesienne krajobrazy Beskidu Małego. Pogoda sprzyjała, dzięki czemu żwawo dotarliśmy do Chatki Studenckiej „Limba”.  Powitał nas Pan Gospodarz, opowiadając jej dzieje i ciekawostki związane z tym miejscem.

Po krótkiej posiłkowej przerwie (czyli drugim śniadanku) podeszliśmy do Kapliczki. Tu miała miejsce krótka opowieść o jej historii, przygotowana i zaprezentowana przez naszą koleżankę. Dalej szlak poprowadził nas na szczyt Trzonki i Bukowskiego Gronia, z którego podziwialiśmy Babią Górę, szczyty Beskidu Małego i Śląskiego, machaliśmy i pozdrawialiśmy „Tych co na morzu …” i w górach😊.

W świetnych humorach, zeszliśmy na Bukowiec i z sympatycznym kierowcą MZK w mgnieniu oka znaleźliśmy się na dworcu w Kętach, snując plany kolejnych wypraw.

Made by A. E. K.

Kategoria: Aktualności, Kółko turystyczne 20-stka Data opublikowania: 15 listopada 2021 11:50