A
A

Klub Wolontariusza 2015/2016

RAZEM – MOŻEMY WIĘCEJ…

W środę 20 kwietnia 2016 r. w naszej szkole uroczyście podsumowaliśmy pracę Klubu Wolontariusza „KOPERNIK” w roku szkolnym 2015/2016.

Dla uczniów, którzy wyróżniali się szczególną aktywnością p. Dyrektor i Rada Rodziców zakupili nagrody książkowe. Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczniom wręczały: p. wicedyrektor Ewa Marchewka, p. Bożena Pudełko (mocno zaangażowana w prace wolontariatu) oraz p. Ilona Kula – opiekun szkolnego Klubu Wolontariusza.

Oto kilka danych liczbowych, które w pewien sposób zobrazują naszą pracę:

 • 60 uczniów zaangażowało się w pracę wolontaryjną
 • 19 nauczycieli wspierało uczniów w zbiórkach żywności
 • Kacper Woźniak z I LO został absolutnym rekordzistą zbiórek, był na nich 9 razy.  9 x 2,5 h (tyle trwa jedna zmiana zbiórki) = 22,5 godziny!!!! czyli prawie 1 CAŁY DZIEŃ!!! Brawo TY!
 • Na II miejscu znalazł się Kamil Przybycień, który zaangażował się w 7 zbiórek żywności
 • wśród dziewczyn prym wiodły: Beata Węgrzyn, Karolina Adamus, Natalia Białek, Paulina Kaczmarczyk, Beata Handzlik – wszystkie wzięły udział w 6 zbiórkach
 • spośród nauczycieli na wyróżnienie zasługuje p. Bożena Pudełko, która „zameldowała się” na 7 zbiórkach żywności
 • z zebranych artykułów w sumie przygotowaliśmy 141 paczek dla najuboższych rodzin z terenu gminy Kęty i Porąbka, zostały one rozdysponowane rodzinom przed świętami Bożego Narodzenia i świętami Wielkiej Nocy

PODZIĘKOWANIA DLA:

 • p. Moniki Kasperczyk, która wraz z uczniami klasy II D na zajęciach praktycznych upiekła pyszne ciasta, których mogliśmy skosztować na koniec spotkania.  Ciasta wraz Klubem Wolontariusza współfinansowała p. Dyrektor Aneta Jekiełek
 • p. Doroty Gawron za przygotowanie dyplomów dla wolontariuszy
 • Szymona Kowalskiego z klasy I BT za przygotowanie prezentacji podsumowującej naszą pracę
 • Macieja Madejczyka z klasy I BT za pomoc w obsłudze technicznej

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC W PRACACH KLUBU WOLONTARIUSZA. PAMIĘTAJMY, ŻE

„nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”.

Ilona Kula
Opiekun Klubu


KOPERNIK” – WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

(07.04.2016)

Uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach zrzeszeni w Klubie Wolontariusza „KOPERNIK” w okresie od 2 lutego – 12 marca 2016 r. w wybranych sklepach przeprowadzili zbiórkę długoterminowych artykułów żywnościowych, środków czystości, przyborów szkolnych.

  Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów: CARREFOUR w Kętach, Delikatesy Centrum w Kobiernicach, BIEDRONKA w Czańcu, LEWIATAN w Kętach za możliwość przeprowadzenia zbiórek. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę klientów wymienionych sklepów, którzy szlachetnym gestem wsparli naszą inicjatywę, przez co włączyli się w społeczną pomoc bliźnim.

   Drodzy Ofiarodawcy w w/w sklepach zebrano długoterminowe artykuły żywnościowe: mąka i cukier 271_kg, ryż, kasza, makaron, konserwy, mleko, soki, słodycze, kawa, herbata, przyprawy 1174_sztuki, a także środki czystości 83_sztuki i przybory szkolne 47_sztuk.

   Zebrane produkty przed Świętami Wielkanocnymi zostały rozwiezione do ok._70_rodzin lub osób samotnych z gmin: Kęty i Porąbka, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

   Nasz wielki Rodak – św. Jan Paweł II często powtarzał, że „Człowiek jest wielki, nie przez to (…) kim jest, lecz przez to (…) czym dzieli się z innymi”.

  Właścicielom sklepów, a przede wszystkim Klientom za odruch serca i braterski gest JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Klub Wolontariusza „KOPERNIK”
z PZ Nr 10 SME w Kętach

 


KLUB WOLONTARIUSZA „KOPERNIK”- podsumowanie zbiórki żywności

(04.12.2015)

   Uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach zrzeszeni w Klubie Wolontariusza „KOPERNIK” w okresie od 16 października – 28 listopada 2015 r. w wybranych sklepach przeprowadzili zbiórkę długoterminowych artykułów żywnościowych, środków czystości, przyborów szkolnych.

Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów: p. Piecha sklep LEWIATAN w Bulowicach, CARREFOUR w Kętach, DELIKATESY CENTRUM w Kętach, p. Piznal Delikatesy w Kobiernicach, BIEDRONKA w Czańcu, p. Ochmanek LEWIATAN w Kętach za możliwość przeprowadzenia zbiórek. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę klientów wymienionych sklepów, którzy szlachetnym gestem wsparli naszą inicjatywę. Bo przecież „nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”

   Drodzy Klienci  w/w sklepach łącznie zebrano 787,45 kg  żywności (cukier, mąka, kasza, ryż, makaron, konserwy), 620 sztuk żywności typu: herbata, kawa, płatki śniadaniowe, słodycze, 43 kg proszku do prania, 397 sztuk środków czystości oraz 70 sztuk przyborów szkolnych.

Zebrane produkty przed świętami Bożego Narodzenia zostały rozdysponowane do ok. 80 rodzin z gmin: Kęty i Porąbka, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

W zbiórkę żywności zaangażowanych było 56 uczniów oraz 13 nauczycieli.

Właścicielom sklepów a przede wszystkim Klientom JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Przeprowadzona przez nas akcja uświadomiła nam,  że coraz więcej wokół nas ludzi potrzebujących. Trzeba zrobić wszystko, aby im pomóc. Kolejną okazją na to będą święta Wielkanocne. Liczymy na Państwa ofiarność podczas kolejnych zbiórek.