A
A
C

„Kopernik” uskrzydlony

„Kopernik” uskrzydlony

Sobota, 8 grudnia roku pańskiego 2018. Członkowie szkolnej grupy turystycznej „20-stka”, niezmiennie działającej w kęckim „Koperniku”, wzięli już po raz kolejny udział w Lanckorońskim Zlocie Aniołów. Impreza ta znana bywalcom pod nazwą „Anioł Miasteczku” to okazja do spotkań wszystkich, którzy czują, że z aniołkami mają coś wspólnego ( czasami nawet z tymi upadłymi).

Na wyprawach kółka wszystko ma swoją logiczną kolejność. Po wyjściu z autobusu nastąpiło tradycyjne: „Heloł” – czyli zabawna rundka z przedstawianiem się uczestników wyprawy. Zaznaczamy, że za każdym razem można się ciekawych rzeczy dowiedzieć o współpasażerach… Następnie, uskrzydleni i lekko zmarznięci turyści ruszyli do ruin lanckorońskiego zamku, gdzie to usłyszeli jego niepowtarzalną historię. Zahaczono o słynną, kultową wręcz Arkę, w której w anielskich nastrojach uczniowie zjedli przepyszne ciasta i pierogi, popijając je równie dobrą kawą. Po tym, nadszedł wielki czas poszukiwania studni anielskiej nr 3, a następnie polowanie na najpiękniejszego szklanego aniołka lub też najgrubszą pajdę ze smalczykiem, kiełbaską, cebulką i kiszonym ogóreczkiem…

Ale żarty na bok- liczenia nadszedł czas- w miasteczku pojawiły się aż 623 anioły! Rekord pobity!!! Po zdobyciu cennych anielskich dyplomów uznano, że skrzydła mogą nieść nas do domu… a że busem było szybciej i cieplej – wybraliśmy te drugą opcję.

Należy tylko dodać, że już czekamy na następną wyprawę, na którą Was oczywiście zapraszamy.

Made by Michał & Ewa

Kategoria: Aktualności, Kółko turystyczne 20-stka Data opublikowania: 17 grudnia 2018 21:31