A
A

Informatycy Kopernika na greckiej Krecie.

Informatycy Kopernika na greckiej Krecie.

 

Za uczniami pierwszy tydzień zagranicznych staży zawodowych w Grecji. Położona na Krecie Chania przywitała uczniów słoneczną pogodą. Dwunastoosobowa grupa przyszłych techników informatyków Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach we wtorek 2.04.2024 r. rozpoczęła praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach branży IT.

Podczas weekendu uczniowie poznali kulturę i zabytki Krety, zwiedzając Heraklion oraz starożytne ruiny zamku Knossos. Wyjazd dał również okazję do nawiązania znajomości z uczestnikami staży z innych szkół.

Projekt 2023-1-PL01-KA121-VET-000147506 jest dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Dzięki zaangażowaniu szkoły w pozyskiwanie funduszy unijnych uczniowie kęckiego Kopernika w poprzednich latach realizowali staże zawodowe w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki szkoły Dorota Gawron i Maria Czechowska.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej programu Erasmus+. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności

Kategoria: Aktualności, Erasmus, Erasmus+ 2020-2023, Projekty Data opublikowania: 10 kwietnia 2024 18:19